Που θέλουμε να ταξιδέψουμε το Kαλοκαίρι
H γιορτή του πατέρα
Γιορτή μητέρας στο νηπιαγωγείο μας.
Στις 17-05-2024 καλέσαμε τις μαμάδες στο νηπιαγωγείο για να τους ” δείξουμε” την αγάπη μας( με αφορμή τη γιορτή της μητέρας που ήταν την προηγούμενη Κυριακή ). Τραγουδήσαμε, είπαμε γλυκά λογάκια,”παίξαμε” το παιχνίδι ” αγαπώ τη μαμά μου γιατί…” ,τους χαρίσαμε καρτούλες και γλαστράκια με λουλούδια ( τα γλαστράκια τα φτιάξαμε με τα χεράκια μας, πηλό και ζωγραφική).
Σ΄αγαπώ μαμά! Σ΄ευχαριστώ για όλα! Είσαι η βασίλισσα της καρδιάς μου!…
Πάσχα στο Νηπιαγωγείο!
Εκπαιδευτική Διδακτική Επίσκεψη
Επίσκεψη στη Βιβλιοθήκη του 8ου Δημοτικού Σχολείου Σταυρούπολης
Παγκόσμια ημέρα παιδικού βιβλίου
Στο πλαίσιο της παγκόσμιας ημέρας παιδικού βιβλίου αλλά και του σχεδίου δράσης του νηπιαγωγείου μας:”Απίθανα ταξίδια με βιβλία¨ την Παρασκευή 5-4-2024,επισκέφθηκε το νηπιαγωγείο μας η εκπαιδευτικός και συγγραφέας κ. Βέλκου Κυριακή και παρουσίασε το παραμύθι της :” Η γάτα που ήθελε να δει τον κόσμο από ψηλά”. Περάσαμε καταπληκτικά.
Στο ίδιο πλαίσιο φτιάξαμε και το ¨βιβλιόδεντρό μας ¨και ασχοληθήκαμε με το project:” ένα βιβλίο λέει…”