Ανακοινώσεις 8ου Γυμνασίου Περιστερίου

ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΑ ΕΠΑΛ

Οι απόφοιτοι Γυμνασίου, οι οποίοι θέλουν να εγγραφούν στα ΕΠΑΛ για το σχολικό έτος 2017-18, θα πρέπει πρώτα να υποβάλουν «Ηλεκτρονική Δήλωση Προτίμησης για τα ΕΠΑ.Λ.», μέσω της εφαρμογής e-epal στην ηλεκτρονική διεύθυνση:
συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία, από τη 19η Ιουνίου έως την 23η Ιουνίου 2017.

Περισσότερες πληροφορίες στο παρακάτω σύνδεσμο.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΑΛ ΜΑΘΗΤΩΝ_ΤΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛ.ΕΤΟΣ 2017-18

ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΕΛΕΓΧΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ 2017

Οι έλεγχοι των τελικών αποτελεσμάτων Α Περιόδου Ιουνίου 2017 θα παραδίδονται στους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας από την Πέμπτη 15/06/2017, και κάθε εργάσιμη ημέρα, από τις 09:30πμ έως τις 13:30μμ.

Τα απολυτήρια των μαθητών της Γ τάξης: α) όσων φοιτήσουν σε Γενικά Λύκεια θα αποσταλούν υπηρεσιακά στα Λύκεια βάση της εγκυκλίου της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Γ Αθήνας. β) όσων φοιτήσουν σε ΕΠΑΛ οι γονείς θα πρέπει να επικοινωνήσουν με τη Διεύθυνση του σχολείου μέχρι τις 19/06/2017.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΗΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ Γ ΤΑΞΗΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΗΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ Β ΤΑΞΗΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΗΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ Α ΤΑΞΗΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ 2017

programma

ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΕΛΕΓΧΩΝ Β ΤΕΤΡΑΜΗΝΟΥ

Οι έλεγχοι του Β Διδακτικού Τετραμήνου θα παραδίδονται στους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου από την Τετάρτη 31/05/2017, από τις 09:30πμ.

Πασχαλινό Bazaar – 4 και 5 Απριλίου 2017

2017-1a

2017-2b 2017-3c 2017-4d

Σχόλια