ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΣΤΙΣ 27/02/2020

Σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας δε θα λειτουργήσει

την Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2020,

λόγω εκπαιδευτικής ημερίδας που θα παρακολουθήσουν οι εκπαιδευτικοί του

εκείνη την ημέρα στο Σουφλί.

Σχολικός Μαραθώνιος Ανακύκλωσης

Το σχολείο μας συμμετέχει στον Σχολικό Μαραθώνιο Ανακύκλωσης, που ξεκίνησε στα δημοτικά σχολεία του Δήμου Ορεστιάδας, με στόχο την ευαισθητοποίηση των μαθητών σε θέματα ανακύκλωσης.

Τα υλικά ανακύκλωσης είναι:

• Έντυπο Χαρτί: βιβλία, τετράδια, σχολικά έντυπα, περιοδικά, εφημερίδες
  • Αλουμίνιο: Κουτάκια αλουμινίου από αναψυκτικά
  • Φορητές μπαταρίες: όλων των ειδών

Οι μαθητές συλλέγουν τα ανακυκλώσιμα υλικά

ΕΛΕΓΧΟΙ ΠΡΟΟΔΟΥ Α΄ ΤΡΙΜΗΝΟΥ

Στις 16 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019, ημέρα Δευτέρα  και ώρα 13:15-14:00

θα δοθούν οι έλεγχοι προόδου του Α΄ τριμήνου των μαθητών των Γ΄, Δ΄, Ε΄ & Στ΄ τάξεων.

Για τους μαθητές των Α΄ & Β΄ τάξεων θα γίνει προφορική ενημέρωση για την πρόοδό τους.

Στο ΣΤ3 &

Η γιορτή του Πολυτεχνείου

Η γιορτή του σχολείου για την επέτειο του Πολυτεχνείου θα πραγματοποιηθεί από τους μαθητές της Ε΄ τάξης την Παρασκευή 15-11-2019.

Οι μαθητές θα προσέλθουν στις 08.45 και θα αποχωρήσουν στις 10.15.

Οι μαθητές της Ε΄ τάξης και η εξάδα της σημαίας θα καταθέσουν λουλούδια στο

» Διαβάστε όλο το άρθρο

ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ

Σύμφωνα με το Πρακτικό 7 / 04-10-2019 του Συλλόγου Διδασκόντων του σχολείου μας και κατόπιν της έγκρισης της εισήγησης της Διευθύντριας για αναμόρφωση του Εβδομαδιαίου Ωρολογίου Προγράμματος Διδασκαλίας από τον Αναπληρωτή Προϊστάμενο Α/θμιας Εκπαίδευσης Έβρου,το Εβδομαδιαίο Ωρολόγιο Πρόγραμμα Διδασκαλίας του σχολείου μας, έως ότου τοποθετηθούν οι ειδικότητες των Εικαστικών και της Μουσικής που απουσιάζουν από το

Η ΓΙΟΡΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ ΤΗς 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Αποτέλεσμα εικόνας για οχι 28η οκτωβριου

Η γιορτή του σχολείου για την Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 25-10-2019 από τις 9:00 έως τις 10:15.

Οι μαθητές θα προσέλθουν στις 8:45 & θα αποχωρήσουν περίπου στις 10:15.

Κανένας μαθητής δε

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ

Αγαπητοί γονείς,

Θα θέλαμε να σας γνωστοποιήσουμε τα ακόλουθα:

• Το Πρωινό Πρόγραμμα του σχολείου αρχίζει στις 08:00΄. Η προσέλευση των μαθητών στο σχολείο γίνεται από τις 08:00΄ έως τις 08:15΄ .

Οι μαθητές που εισέρχονται στο χώρο του σχολείου και παραμένουν σε αυτόν πριν τις 8.00 βρίσκονται εκεί αποκλειστικά υπό την ευθύνη των

» Διαβάστε όλο το άρθρο

1η μέρα σχολείο!!!!!!1η μέρα σχολείο!!!!!!1η μέρα σχολείο!!!!!!

Ο  ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2019 – 2020 ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΣΤΙΣ 9 ΤΟ ΠΡΩΙ.

ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΔΕ ΘΑ ΔΟΘΟΥΝ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΙΑΣΜΟΥ.

ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ Α΄ΤΑΞΗΣ ΓΙΑ ΧΩΡΙΣΜΟ ΤΜΗΜΑΤΩΝ.

Σχετική

<p/><a href= » Διαβάστε όλο το άρθρο

Ανακοίνωση

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

την Τετάρτη 5 Ιουνίου το σχολείο μας ,όπως και όλα τα σχολεία της περιφέρειας Ορεστιάδας, θα είναι κλειστό λόγω συνέλευσης και εκλογών των εκπαιδευτικών.

Καθαρισμός του πάρκου Ανδριανουπόλεως

Την Πέμπτη 30 Μαΐου οι μαθητές της Ε΄τάξης καθάρισαν , το Πάρκο Ανδριανουπόλεως. Η εθελοντική αυτή δράση εντάσσεται στο πλαίσιο του προγράμματος της Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης με το οποίο ασχολούνται τα παιδιά φέτος.