PROJECT MEETINGS

Go Green, go Clean, Act Now! Slideshow: GO’s trip to 7 cities including and Αθήνα was created with TripAdvisor TripWow!
Κατηγορίες: Comenius, Δραστηριότητες εταιρικών σχολείων | Γράψτε σχόλιο

Eco the star makes a start

Οι μαθητές των εταιρικών σχολείων του προγράμματος Comenius :”Go green, go clean, act now!” συνεργάστηκαν στη συγγραφή και εικονογράφηση της ιστορίας Eco the star makes a start! Ένα αστέρι ταξιδεύει στις συνεργαζόμενες χώρες, βλέπει τα περιβαλλοντικά προβλήματα που αντιμετωπίζουν και προσπαθεί να δώσει λύσεις.

Κατηγορίες: Comenius, Βιβλία, Δραστηριότητες εταιρικών σχολείων | Γράψτε σχόλιο

E JOURNAL 6

Διαβάστε το 6ο τεύχος της ηλεκτρονικής εφημερίδας μας και μάθετε όλα όσα έγιναν με το τέλος του προγράμματος στα εταιρικά σχολεία.

Κατηγορίες: Comenius, Δραστηριότητες εταιρικών σχολείων | Γράψτε σχόλιο

ECO KIDS

Στο πλαίσιο του προγράμματος COMENIUS – ETWINNING οι μαθητές της Ε τάξης εργάστηκαν στο θέμα: “ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΟ ΚΑΙ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΡΥΠΑΝΣΗ”. Η εφημερίδα “ECO KIDS” περιέχει τις εργασίες τους για το πρόγραμμα.

Κατηγορίες: Comenius | Γράψτε σχόλιο

GREENOW DICTIONARY

Το Greenow dictionary είναι μια εργασία που έγινε με τη συνεργασία όλων των εταιρικών σχολείων. Επιλέχθηκαν 2 λέξεις σχετικές με το περιβάλλον με βάση το Αγγλικό αλφάβητο, εικονογραφήθηκαν και μεταφράστηκαν από τους μαθητές στις μητρικές γλώσσες των συνεργαζόμενων χωρών.

Κατηγορίες: Comenius, Δραστηριότητες εταιρικών σχολείων, Περιβάλλον | Γράψτε σχόλιο

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!

Κατασκευή των μαθητών της Β2 τάξης.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο