Χριστουγεννιάτικες Ευχές από το μαθητικό και διδασκαλικό προσωπικό του 8ου Δ.Σ.Ν.Ιωνίας

Ανακοίνωση εορτής για την Επέτειο της 17ης Νοεμβρίου 1973

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2023 θα πραγματοποιηθεί η καθιερωμένη σχολική εορτή του Πολυτεχνείου. Την εκδήλωση θα παρουσιάσουν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε΄ τάξης. Η εκδήλωση θα διαρκέσει περίπου μία ώρα, με ώρα έναρξης 09:00π.μ. Μετά το πέρας της εορτής, οι μαθητές και οι μαθήτριες θα αποχωρήσουν με ευθύνη των γονέων τους. Σας υπενθυμίζουμε ότι την ημέρα αυτή δεν πραγματοποιούνται μαθήματα Πρωινού και Ολοήμερου Προγράμματος.

Αυτοδιοικητικές Εκλογές – Πού ψηφίζουμε στη Νέα Ιωνία;

Αγαπητοί γονείς, όπως γνωρίζετε, την Κυριακή 8 Οκτωβρίου και επαναληπτικά στις 15 Οκτωβρίου, θα διεξαχθούν οι αυτοδιοικητικές εκλογές. Παρακάτω, η Περιφέρεια Αττικής μας ενημερώνει για τα εκλογικά τμήματα:

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ – ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2023-24

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ,

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ Ο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ  ΠΡΩΙ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ,  11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2023 ΚΑΙ ΩΡΑ 9:00. ΜΕΤΑ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΗΣ  ΤΕΛΕΤΗΣ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΤΗΣ Α΄ ΤΑΞΗΣ ΜΕ  ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ. ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΘΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΟΥΝ.

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ.