Οι μουσικές μας συλλογές

Στη σελίδα μας αυτή μπορείτε να ακούσετε μουσική και τραγούδια από τις συλλογές μας.  Για την αναπαραγωγή των τραγουδιών, αφού επιλέξτε τη συλλογή που επιθυμείτε, κάντε κλικ με το ποντίκι σας στο μουσικό κομμάτι που θέλετε ή ανοίξτε τη λίστα με τα μουσικά κομμάτια που βρίσκεται στο κάτω μέρος του ιστολογίου (Η μουσική μας συλλογή).

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: http://blogs.sch.gr/8dimkoryd/mousikesylloges

laxana

Λάχανα και χάχανα (Η παρέα)

Λάχανα και χάχανα (μέρος α΄)  Η παρέα Ο Τάσος Ιωαννίδης  παρουσιάζει  μελοποιημένα αποσπάσματα από το βιβλίο της Γλώσσας της Α” Δημοτικού.Στο εγχείρημα συμμετέχουν λοιπόν και οι συγγραφείς του βιβλίου Ελένη Καραντζόλα, Καλλιόπη Κύρδη, Τατιάνα Σπανέλλη και Θεοδώρα Τσιαγκάνη, αλλά και παιδιά δημοτικών σχολείων. Τραγουδούν οι Μαρία Φαραντούρη, Ηλίας Μαμαλάκης και Ευγένιος Σπαθάρης. Αχινός Τιτίνα η …