Ενημέρωση και συνεργασία με γονείς της Α΄ τάξης

Αγαπητοί γονείς!

Την Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου και ώρα 13:30, ο Διευθυντής και οι εκπαιδευτικοί της Α’ τάξης σας περιμένουμε στο σχολείο μας όπου θα έχουμε την πρώτη μας συνάντηση (εάν είναι εφικτό προσπαθήστε να παραβρεθείτε  χωρίς τα παιδιά σας).

Αρχικά ο διευθυντής θα σας ενημερώσει για θέματα σχετικά με την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου και την ομαλή ένταξη των παιδιών στο νέο τους εκπαιδευτικό περιβάλλον.

Θα ακολουθήσει ενημέρωση από τις εκπαιδευτικούς της Α΄ τάξης σχετικά με τον τρόπο εργασίας και τη μεθοδολογία που θα εφαρμοστεί κατά την εκπαιδευτική διαδικασία.

Η συμμετοχή όλων σας θεωρείται απαραίτητη για την κάλυψη των αναγκών των μαθητών/τριών μας, την ανάπτυξη ουσιαστικών σχέσεων εμπιστοσύνης και συνεργασίας καθώς και την αποτελεσματικότητα του εκπαιδευτικού και γονεϊκού έργου.