Αποστολή στον Άρη

Η τελευταία ενότητα στη Γλώσσα της Πέμπτης τάξης είχε ως αντικείμενό της τα ταξίδια στο διάστημα. Ο κύριος Βασίλης Κίτσιος, δάσκαλος τους σχολείου μας και του Δ2 για φέτος, έχει σχεδιάσει και δημιουργήσει ένα συναρπαστικό παιχνίδι γνώσεων που θα μας βοηθήσει να ταξιδέψουμε στον Άρη. Στόχος μας να βρούμε το σκάφος να επιστρέψουμε, απαντώντας σε έξυπνες ερωτήσεις από όλα τα μαθήματα της Πέμπτης. Αν καταφέρουμε να τις απαντήσουμε σωστά και συγκεντρώσουμε τους απαραίτητους κρυστάλλους, θα οδηγηθούμε και στο σκάφος διαφυγής! Εμπρός, παιδιά, ακονίστε τις γνώσεις σας!

Ευχαριστούμε θερμά τον συνάδελφο κύριο Βασίλη Κίτσιο για την ωραία συνεργασία, τις εμπνευσμένες δημιουργίες του και τη γενναιοδωρία του να μοιράζεται μαζί μας τη δουλειά του.

Σχετική εικόνα

Κλικ στην εικόνα!