Δεκέμβριος 2016

25/4/1850: Ο Πάουλ Γιούλιους φον Ρόιτερ, ιδρυτής του πρακτορείου ειδήσεων Reuters, χρησιμοποιεί 40 περιστέρια για να μεταφέρει στους πελάτες του το κλείσιμο των τιμών του χρηματιστηρίου.

Αποτελέσματα του 4ου Διαγωνισμού του Respect Diversity

Ανακοινώθηκαν σήμερα τα αποτελέσματα του 4ου Πανελλήνιου διαγωνισμού του Respect Diversity, στον οποίο συμμετείχε και το σχολείο μας καθώς και άλλα 391 Δημοτικά και Γυμνάσια απ’ όλη τη χώρα, ιδιωτικά και δημόσια. Νικητής αναδείχθηκε το 13ο Δημοτικό Σχολείο Σερρών και το Κινηματογραφικό Εργαστήρι του. Πρόκειται για μία εξαιρετικά όμορφη, ευφάνταστη και πρωτότυπη δημιουργία – και ως ιδέα και ως εκτέλεση! Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους δασκάλους τους μέσα απ’ την καρδιά μας!

Τίτλος της ταινίας : “Κάνε το καλό και ρίξτο στο κινητό!

βραβ

Κλικ στην εικόνα για να απολαύσετε την νικήτρια ταινία!

2 σχόλια προς “Αποτελέσματα του 4ου Διαγωνισμού του Respect Diversity”

1. Μας συγκίνησε ιδιαίτερα η ανάρτησή σας …τετοιες δηλώσεις και σχόλια από σχολεία που επίσης συμμετέχουν στο διαγωνισμό σπανίζουν…ευχαριστούμε από καρδιάς ήδη το δείξαμε στους μαθητές μας και συζητήσαμε πάνω στο θέμα του σεβασμού και της αναγνώρισης …

2. Κύριε Λατίνη
    Σας ευχαριστούμε θερμά κι εμείς με τη σειρά μας για το τιμητικό σας σχόλιο. Μας συγκινείτε επίσης. Σας ευχόμαστε να συνεχίσετε την εμπνευσμένη δουλειά που συντελείτε στο Κινηματογραφικό σας Εργαστήρι. Θέλω να ξέρετε ότι μιλήσαμε αναλόγως με τους μαθητές μας για την αναγνώριση της αξίας του νικητή και την αξία της συμμετοχής.Εκτός από τη νικήτρια ταινία δείξαμε στα παιδιά και μια παλιότερη δουλειά σας, την Απόπνιξη, που επίσης μας άρεσε πολύ!
    Σας ευχαριστούμε για την τιμή και σας συγχαίρουμε άλλη μια φορά για την επιτυχία σας στον διαγωνισμό.
    Φωτεινή Μπινιάρη (F.M.)