Ιούνιος 2014

23/4: Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου
    Στις 23 Απριλίου 1616 έφυγαν από την ζωή δύο μεγάλα ονόματα των γραμμάτων: ο ισπανός συγγραφέας του «Δον Κιχώτη» Μιγκέλ Ντε Θερβάντες και ο άγγλος δραματουργός Γουίλιαμ Σαίξπηρ. Με αφορμή το διπλό αυτό γεγονός, η UNESCO έχει καθιερώσει την 23η Απριλίου ως την Παγκόσμια Ημέρα του Βιβλίου.

Παλιά επαγγέλματα

Με θέμα τα παλιά επαγγέλματα, σας παρουσιάζουμε τις τελευταίες εργασίες των μαθητών της Έκτης τάξης του σχολείου μας. Η δημοσίευσή τους καθυστέρησε λόγω φόρτου εργασίας, αλλά αυτό δε μειώνει στο ελάχιστο την αξία τους. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που εργάστηκαν τόσο σκληρά κατά τη διάρκεια ολόκληρης της χρονιάς και παρουσίασαν στην ολομέλεια της τάξης τις εργασίες τους είτε αυτές ήταν πολυμεσικές είτε όχι. Ήταν όλες τους εξαιρετικές

Ας ξεφυλλίσουμε, λοιπόν, τις τελευταίες εργασίες των παιδιών όχι μόνο για τη σχολική χρονιά αλλά και για ολόκληρο το Δημοτικό κι ας ευχηθούμε να έχουν ένα ξεκούραστο και πολύ ευχάριστο καλοκαίρι, για να αντεπεξέλθουν με την ίδια θέληση και προθυμία στις απαιτήσεις της επόμενης βαθμίδας.

Καλό καλοκαίρι, παιδιά!

Μια απάντηση προς “Παλιά επαγγέλματα”

1. Ωραία δουλειά!