Η εκδήλωσή μας για το Πολυτεχνείο

Με μεγάλη επιτυχία και κάτω από πολλά χειροκροτήματα παρουσιάστηκε χθες το πρωί η εκδήλωση του Σχολείου μας για την επέτειο των γεγονότων του Πολυτεχνείου. Την εκδήλωση φέτος είχε αναλάβει το ΣΤ1. Όλα τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό. Μας εξιστόρησαν τα γεγονότα εκείνων των ημερών, μας τραγούδησαν τραγούδια της εποχής εκείνης και μας παρουσίασαν το θεατρικό έργο “Εμένα με νοιάζει” του Θωμά Μενεξέ. Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά, τη δασκάλα τους, κα Φωτεινή Μπινιάρη, τη μουσικό μας κα Β. Τουμπακάρη και σε όλους όσους βοήθησαν στην εκδήλωση. Ιδιαίτερες ευχαριστίες στους κους Δ. Ζαρκαδάκη για τη βοήθειά του στον ήχο και Ν. Ψωμακέλη για την πολύτιμη συμβολή του στην κατασκευή των σκηνικών.