Ιανουάριος 2019
    « Δεκ

1. 17/01/1923: Υπογράφεται στη Λοζάννη η Συνθήκη ανταλλαγής πληθυσμών, αιχμαλώτων και πολιτικών ομήρων μεταξύ Ελλάδας και Τουρκίας

Στόχοι του Ιστολογίου μας

Το ιστολόγιο του σχολείου μας φιλοξενείται από το Πανελλήνιο Σχολικό δίκτυο, δημιουργήθηκε τον Νοέμβριο του 2012 και μέσα σε λίγους μόλις μήνες ζωής φιλοξενεί πάνω από 1200 αναρτήσεις.

Οι στόχοι της δημιουργίας και λειτουργίας του ιστολόγιου μας είναι αυτό να αναδειχθεί

•         σε πόλο συνεχούς επικοινωνίας με τους μαθητές μας και τους γονείς τους,

•       σε χώρο ανάδειξης των εργασιών των μαθητών,

•     σε γέφυρα ανάμεσα στο σχολείο και την τοπική κοινωνία,

•     σε πυλώνα υποστήριξης της διδακτικομαθησιακής διαδικασίας,

•    σε πεδίο ασφαλούς και καθοδηγούμενης πλοήγησης των μαθητών στο διαδίκτυο,

•     σε μέσο προβολής και ανάδειξης του έργου των εκπαιδευτικών μας

•    σε «διαμεσολαβητή» υπόδειξης όλων των πολύ αξιόλογων πραγμάτων που υπάρχουν στο    διαδίκτυο σε διάφορες ιστοσελίδες και ιστολόγια της εκπαίδευσης.

Η αθρόα αποδοχή του από το μεγαλύτερο μέρος των μαθητών μας και των γονέων τους μας πείθει ότι είμαστε πολύ κοντά να επιτύχουμε τους στόχους μας.

Καλή περιήγηση στις αναρτήσεις μας.

Ο Δ/ντης και το προσωπικό του σχολείου μας.