Καλή Χρονιά !

images[2]

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Την Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 , στις 9.30 π.μ. , θα πραγματοποιηθεί Αγιασμός , για τα 7ο & 8ο Νηπιαγωγεία Μεταμόρφωσης , στον κοινό  αύλειο χώρο των Νηπιαγωγείων.

Την ίδια μέρα , στις 11.00 , θα γίνει η πρώτη συνάντηση γονέων και εκπαιδευτικών , προκειμένου να ενημερωθούν οι γονείς για το εκπαιδευτικό πρόγραμμα και λειτουργικά θέματα του σχολείου .

Παρακαλούνται οι γονείς – κηδεμόνες , εφόσον είναι εφικτό, να παραστούν στην συνάντηση , χωρίς τα παιδιά !

Ευχαριστούμε !

Καλή σχολική χρονιά !

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ !!!

Καλοκαιρινό Διήμερο Εκδηλώσεων

Όπως κάθε χρόνο , έτσι και φέτος , το Νηπιαγωγείο μας έκλεισε την ετήσια δράση του με την διοργάνωση

Καλοκαιρινό Διήμερου Εκδηλώσεων από τα τμήματα , με την παρουσίαση από τα παιδιά μας την παράσταση :

» Ο Μικρός Πρίγκιπας » καθώς και την παρουσίαση και ολοκλήρωση των προγραμμάτων

Σχολικών Δραστηριοτήτων : » Είμαι παιδί … μα έχω και Δικαιώματα » και

» Μια βαλίτσα υλικά και φαντασία στο νηπιαγωγείο » etwinning

IMG_4236

IMG_4238

Γονείς , εκπαιδευτικοί και παιδιά είχαν την ευκαιρία να διασκεδάσουν και να πάρουν μια μικρή «γεύση» από τις δραστηριότητες που καθημερινά λάμβαναν χώρα στις τάξεις μας !

Σας ευχαριστούμε για την ανταπόκριση και την αμέριστη συνεργασία σας !

Ένα μεγάλο Μπράβο σε όλα τα παιδιά , και Καλή Πρόοδο σε όσα μας φεύγουν !