Κοπή βασιλόπιτας 2023

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος κόψαμε την βασιλόπιτα στο Νηπιαγωγείο μας.

Ευχαριστούμε θερμά τον σύλλογο γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας για την προσφορά της βασιλόπιτας και των δώρων στους τυχερούς!!!

326362856 1150474398942062 5324055846804762892 n         326520476 1826749541039210 2087074720338814115 n

Δημοσιεύθηκε στη Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κοπή βασιλόπιτας 2023

Χριστουγεννιάτικες Δράσεις

Την Παρασκευή επισκέφτηκε το σχολείο μας ο Άι Βασίλης φέρνοντας μαζί του πολλά δώρα, αγάπη, ενθουσιασμό και χαρά στους μικρούς μας μαθητές.

Στη συνέχεια της ημέρας παίξαμε πολλά Χριστουγεννιάτικα παιχνίδια, τραγουδήσαμε κάλαντα, διαβάσαμε Χριστουγεννιάτικα παραμύθια και τέλος ανταλλάξαμε Χριστουγεννιάτικες κάρτες με όμορφες ευχές.

Καλή και Δημιουργική Χρονιά να έχουμε με Υγεία, Ειρήνη και Αγάπη!!!

Δημοσιεύθηκε στη Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χριστουγεννιάτικες Δράσεις

Εργαστήρι με γονείς

Λίγο πριν τον ερχομό των Χριστουγέννων ήρθαν οι γονείς στο σχολείο μας και δημιούργησαν μαζί με  τα παιδιά τους Χριστουγεννιάτικες κατασκευές. Περάσαμε φανταστικα!!

Δημοσιεύθηκε στη Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εργαστήρι με γονείς

Μπισκοτούληδες στο Νηπιαγωγείο

Ενόψει των Χριστουγέννων δημιουργήσαμε μαζί με τα παιδιά τους δικούς μας μπισκοτούληδες τους οποίους στη συνέχεια διακοσμήσαμε. Ήταν πεντανόστιμοι!!

Δημοσιεύθηκε στη Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μπισκοτούληδες στο Νηπιαγωγείο

Ευχαριστίες για χορηγίες χρωμάτων

Ευχαριστούμε θερμά τις παρακάτω εταιρείες για τη χορηγία χρωμάτων που μας παραχώρησαν προκειμένου να υλοποιήσουμε το σχέδιο ανακαίνισης της σχολικής μας μονάδας.

Ανώνυμος
Berling
Isomat
Kraft
Vechro
Ευχαριστούμε επίσης το Δήμο Λεβαδέων για την πολύτιμη βοήθεια του.
IMG 20221213 110653 IMG 20221213 122143 IMG 20221208 083705 IMG 20221213 122413 IMG 20221123 114629
Δημοσιεύθηκε στη Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ευχαριστίες για χορηγίες χρωμάτων

Πιστοποιητικό υιοθεσίας «make a wish»

Με χαρά παραλάβαμε το Πιστοποιητικό-υιοθεσίας-628-Κάνε-Μια-Ευχή-Ελλάδος για τη δράση μας στο «make a wish». Ευχαριστούμε θερμά τους γονείς και τα παιδιά που αγκάλιασαν αυτή την πρωτοβουλία μας.

Λήψη αρχείου

Δημοσιεύθηκε στη Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πιστοποιητικό υιοθεσίας «make a wish»

Ζωγραφίζοντας το δικό μας Αστέρι της Ευχής

Στα πλαίσια της συμμετοχής του Νηπιαγωγείου μας στην εθελοντική δράση: «Make a wish Ελλάδας», ζωγραφίσαμε με τα παιδιά το δικό μας Αστέρι της Ευχής.

Δημοσιεύθηκε στη Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ζωγραφίζοντας το δικό μας Αστέρι της Ευχής

Στολισμός Χριστουγεννιάτικου Δέντρου

Οι ημέρες των Χριστουγέννων πλησιάζουν και εμείς βάλαμε γιορτινή μουσική, βρήκαμε τα στολίδια και στολίσαμε το Χριστουγεννιάτικο δέντρο του σχολείου μας!                               Τα παιδιά με εξαιρετική αγάπη και φροντίδα το στόλισαν υπέροχα!                                     Και του χρόνου με υγεία!

Δημοσιεύθηκε στη Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Στολισμός Χριστουγεννιάτικου Δέντρου

Εργαστήρια Δεξιοτήτων/ Διατροφή

Στα πλαίσια του 1ου Θεματικού κύκλου των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων :»Ζω καλύτερα – Ευ Ζην»  στην υποενότητα της διατροφής φτιάξαμε τη δική μας φρουτοσαλάτα με φρούτα που έφεραν τα παιδιά από το σπίτι τους. Δουλεύοντας ομαδικά και γράφοντας τα υλικά της συνταγής μαζί με τα παιδιά δημιουργήσαμε υπέροχες ατομικές φρουτοσαλάτες, τις οποίες και φάγαμε για δεκατιανό!

Στη συνέχεια φτιάξαμε φρουτοσαλάτα κολλώντας μακαρόνια και όσπρια τα οποία και ζωγράφισαν τα ίδια τα παιδιά.

Δημοσιεύθηκε στη Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εργαστήρια Δεξιοτήτων/ Διατροφή

Ευχαριστίες για δωρεές βιβλίων

Οι μαθητές και οι Νηπιαγωγοί του 7ου Νηπιαγωγείου Λιβαδειάς ευχαριστούν θερμά την μητέρα μαθήτρια μας και μετέπειτα Πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας, κυρία Θεοδώρου Αθανασία,  για την πρωτοβουλία της να απευθυνθεί σε εκδοτικούς οίκους και ιδιώτες προκειμένου να εμπλουτιστεί η βιβλιοθήκη του Νηπιαγωγείου μας.                                                                                                                    Ευχαριστούμε επίσης τους παρακάτω εκδοτικούς οίκους και ιδιώτες που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα:

Εκδόσεις:
Συμμετρία
Ψυχογιός
The book project
Κάκτος
Νεφέλη
Ελληνοεκδοτική
Ιδιώτες:
Κρυσταλλία