ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2024-2025

Φεβ 202428

Οι εγγραφές για το σχολικό έτος 2024-2025 θα πραγματοποιηθούν 1-20 Μαρτίου 2024  μέσω της ηλεκτρονικής διεύθυνσης https://proti-eggrafi.services.gov.gr/ κι αφορούν μαθητές/τριες που είναι γεννημένοι/ες το έτος 2020.

Η εγγραφή των νηπίων στο δεύτερο έτος του Νηπιαγωγείου (εφόσον φοιτούν ήδη σε αυτό) γίνεται αυτεπάγγελτα

Ώρες επικοινωνίας με την Διεύθυνση του σχολείου: 13:00-14:00

Δικαιολογητικά που πρέπει να προσκομιστούν μετά την αποδοχή της αίτησης εγγραφής:

• Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή Α.Δ.Υ.Μ.
  • Βιβλιάριο Υγείας του/της μαθητή/τριας
  • Αίτηση εγγραφής στο τμήμα πρόωρης υποδοχής, για το Προαιρετικό Ολοήμερο Πρόγραμμα ή για το Αναβαθμισμένο Πρόγραμμα Ολοήμερου Νηπιαγωγείου (εφόσον έχουν αιτηθεί στην ηλεκτρονική εγγραφή, δίνονται απο τη Διεύθυνση του σχολείου)
  • Γνωμάτευση από ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ., εφόσον υπάρχει, σε περίπτωση μαθητή/τριας με αναπηρία ή ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες. Επισημαίνεται ότι η γνωμάτευση αυτή δεν αποτελεί προϋπόθεση εγγραφής του/της μαθητή/τριας στο Νηπιαγωγείο, διευκολύνει όμως την οργάνωση για την υποστήριξη μαθητών με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες.

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Προϋποθέσεις συμμετοχής μαθητών/τριών στο Τμήμα Πρόωρης Υποδοχής

1. Στο Τμήμα Πρόωρης Υποδοχής δικαίωμα συμμετοχής έχουν προνήπια/νήπια τα οποία είναι εγγεγραμμένα και φοιτούν στο Προαιρετικό Ολοήμερο Πρόγραμμα.
2. Ο ελάχιστος αριθμός για τη λειτουργία του Τμήματος Πρόωρης Υποδοχής είναι τα πέντε (5) προνήπια/νήπια.
3. Ο χρόνος προσέλευσης στο συγκεκριμένο τμήμα είναι 7:45 – 8:00.
4. Η αποχώρηση των μαθητών/τριών του Προαιρετικού Ολοήμερου Προγράμματος πραγματοποιείται στις 16:00 σύμφωνα με το Ωρολόγιο Πρόγραμμα του Ενιαίου Τύπου Ολοήμερου Νηπιαγωγείου και στις 17.30 για το Αναβαθμισμένο Πρόγραμμα Ολοήμερου Νηπιαγωγείου.

Πρόωρη αποχώρηση προνηπίων/νηπίων από το Ολοήμερο Πρόγραμμα δεν προβλέπεται!

Για τον χάρτη των Νηπιαγωγείων πατήστε εδώ

Οδηγίες για την εύρεση του Νηπιαγωγείου στον χάρτη θα βρείτε εδώ

Οδηγίες για την πλατφόρμα εγγραφών μπορείτε να βρείτε εδώ

από κάτω από: Ανακοινώσεις, Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2024-2025

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2023-2024

Φεβ 202319

Οι εγγραφές για το σχολικό έτος 2023-2024 θα πραγματοποιηθούν 1-20 Μαρτίου 2023  μέσω της ηλεκτρονικής διεύθυνσης https://proti-eggrafi.services.gov.gr/ κι αφορούν μαθητές/τριες που είναι γεννημένοι/ες το έτος 2019.

Ώρες επικοινωνίας με την Διεύθυνση του σχολείου: 13:00-14:00

• Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή Α.Δ.Υ.Μ.
  • Βιβλιάριο Υγείας

Για τον χάρτη των Νηπιαγωγείων πατήστε εδώ

Οδηγίες για την εύρεση του Νηπιαγωγείου στον χάρτη θα βρείτε εδώ

Οδηγίες για την πλατφόρμα εγγραφών μπορείτε να βρείτε εδώ

από κάτω από: Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2023-2024

Καλές γιορτές….

Δεκ 202225

από κάτω από: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλές γιορτές….

Ευχαριστίες…..

Δεκ 202222

IMG20221221131720

Η Πρωτοβάθμια Σχολική Επιτροπή του Δήμου Φυλής για άλλη μια μια φορά δίπλα στα παιδιά και το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολεία μας παρέχοντας  νέα συσκευή κλιματισμού.

Σας ευχαριστούμε που από πλευρά σας κάνετε το καλύτερο δυνατό για την εύρυθμη λειτουργία της σχολικής μας μονάδας.

από κάτω από: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ευχαριστίες…..

Ευχαριστήριο μήνυμα

Οκτ 202220

IMG 20221020 183034

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Πρωτοβάθμια Σχολική Επιτροπή του Δήμου Φυλής για τα βιβλιαράκια  που χάρισε στη σχολική μας βιβλιοθήκη και σε όλα τα παιδιά του σχολείου μας!

από κάτω από: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ευχαριστήριο μήνυμα
« Παλιότερα άρθρα