7ο ΓΕΛ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

Όχι άλλο ένα blog… ένα ΑΛΛΟ blog.

ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Γ’ΤΑΞΗΣ

ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΣ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΣ

Σύμφωνα με το μεσημβρινό και απογευματινό πρόγραμμα επισκέψεων στο ΚΕ.ΣΥ.Π. Λευκού Πύργου (Εθνικής Αμύνης 8), ο υπέυθυνος Σ.Ε.Π. κ. Τσαπουρνάς, δέχεται γονείς-κηδεμόνες για ατομική συνεδρία Συμβουλευτικής στήριξης μαθητή/τριας, Δευτέρα και Πέμπτη (13.00μ.μ. – 19.00μ.μ.), αφού προηγηθεί απαραίτητα διαδικτυακή επικοινωνία στο e-mail του ΚΕ.ΣΥ.Π. Λευκού Πύργου: mail@kesyp-a.thess.sch.gr. Επικουρικά προτείνεται τηλεφωνική επικοινωνία με τον ίδιο στο τηλ. του ΚΕ.ΣΥ.Π.: 2310230613, όπου θα πρέπει να αναφέρονται στοιχεία όπως το ονοματεπώνυμο του μαθητή, το Σχολείο του, το αίτημα της συνεδρίας, καθώς και τηλέφωνο επικοινωνίας του γονέα-κηδεμόνα.

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2018-2019

Ο Αγιασμός του 7ου ΓΕ.Λ. Καλαμαριάς θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου 2018 στις 10.00 π.μ.

Οι μαθητές να προσέλθουν στις 09.45 π.μ. με τις τσάντες τους προκειμένου να παραλάβουν τα σχολικά βιβλία.

Ευχόμαστε σε όλους καλή σχολική χρονιά!

Παραλαβή Ελέγχων επίδοσης και Απολυτηρίων

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι από σήμερα Τετάρτη 20-06-2018 και μέχρι τις 30-06-2018 γίνεται η επίδοση Ελέγχων για τις Α’ και Β’ τάξεις και Απολυτηρίων για τη Γ’ τάξη από τις 9.00′ έως τις 13.00′.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΩΝ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ

Οδηγίες για την υποβολή Ηλεκτρονικής Αίτησης Εγγραφής – Δήλωσης Προτίμησης στα ΓΕΛ & ΕΠΑΛ