Επιλογή προσφοράς για την μετακίνηση στη Βουλή.

Συγγραφέας: 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 16-12-2016

Σας γνωρίζουμε ότι σήμερα 09/12/2016, ώρα 12.00 μ, συνεδρίασε  η αρμόδια επιτροπή του σχολείου μας με θέμα: άνοιγμα προσφορών για τη μετακίνηση μαθητών στη Βουλή των Ελλήνων.

Η επιτροπή παρέλαβε τέσσερις προσφορές των κάτωθι τουριστικών γραφείων με τις εξής τιμές:

1. Καποδίστριας Κωνσταντίνος: 108 ευρώ ανά μαθητή σε ξενοδοχείο 3* (Achilleas)
  2. Anthea Tours: 99 ευρώ ανά μαθητή σε ξενοδοχείο 4*(Astor)
  3. Κότσης Travel: 107 ευρώ ανά μαθητή σε ξενοδοχείο 4* (Astor)
  4. Day Rise holidays: 99 ευρώ ανά μαθητή σε ξενοδοχείο 4* (Astor)

97 ευρώ ανά μαθητή σε ξενοδοχείο 3* (Achilleas)

Η επιτροπή, αφού εξέτασε την πληρότητα και νομιμότητα των παραστατικών αποφάσισε:

1. Να επιλέξει προσφορά με διαμονή σε ξενοδοχείο 4*, αφού η  διαφορά με ξενοδοχείο 3* είναι  μικρή σε σχέση με τις υπηρεσίες ξενοδοχείου 4*.
  2. Να επιλέξει την προσφορά του τουριστικού γραφείου Anthea Tours, η οποία παρέχει την ίδια τιμή με το γραφείο Day Rise holidays σε ξενοδοχείο 4*,   για τους εξής λόγους:

Α. Η τιμή που προσφέρει είναι κατάλληλη, αφού είναι στις δύο φθηνότερες μεταξύ των προσφορών.

Β. Ο φάκελος της προσφοράς του Anthea Tours  είναι πληρέστερος του ετέρου γραφείου με την ίδια τιμή προσφοράς.

Γ. Η συνεργασία του σχολείου στο παρελθόν ήταν εξαιρετική με το γραφείο Anthea Tours και δυσχερής και προβληματική με το γραφείο Day Rise holidays.

Η διευθύντρια

Δ. Τρόντζα