Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Στην παρέλαση

Στην παρέλαση

Με λαμπρότητα εορτάστηκε στην πόλη μας η εθνική επέτειος της 25η Μαρτίου 1821.

Μετά την επίσημη δοξολογία στον Ιερό Ναό Αγίας Παρασκευής έγινε κατάθεση στεφάνων στο Ηρώο της Κεντρικής Πλατείας και ακολούθησε παρέλαση της μαθητιώσσας νεολαίας των δημοσίων και ιδιωτικών σχολείων της πόλης, των προσκόπων, των οδηγών και του Λυκείου Ελληνίδων.

Η παρουσία του σχολείου μας στην παρέλαση ήταν εντυπωσιακή και  συγχαίρουμε τους μαθητές της Ε και ΣΤ τάξης που συμετείχαν στην παρέλαση την δασκάλα/συνοδό Άννα Κουντουράκη και την γυμνάστρια/συνοδό Βαγγελιώ Τουραπη η οποία μαζί με την γυμνάστρια Χριστιάννα Σπηλιώτη δούλεψαν στις πρόβες για την εξαιρετική εμφάνιση του σχολείου μας.

Ακολουθούν φωτογράφιες από την παρέλαση του σχολείου μας ενώ φω΄το από όλα τα σχολεία της πόλης μπορείτε να δείτε εδώ