Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Μιλάμε για την διαφορετικότητα με τον ψυχίατρο Στέλιο Κυμπουρόπουλο

Μιλάμε για την διαφορετικότητα με τον ψυχίατρο Στέλιο Κυμπουρόπουλο

Σπουδαία εμπειρία για μαθητές και εκπαιδευτικούς  η επισκεψη στο σχολείο μας του ψυχιάτρου ΑΜΕΑ Στελιου Κυμπουροπουλου ο οποίος την Πέμπτη 7 Δεκεμβρίου  μοιράστηκε μαζί μας σκέψεις και συναισθήματα για την αναπηρία, την αποδοχή της διαφορετικότητας και την ομορφιά της ζωής. Στην συζήτηση συμμετείχαν και  ο Δήμαρχος Αγίας Παρασκευής Γιάννης Σταθόπουλος με τον Αντιδήμαρχο Περιβάλλοντος Γιάννης Σιδέρης.

Ιδιαίτερες ευχαριστίες  στον πρόεδρο της Επιτροπής ΑΜΕΑ στο Συμβούλιο της Ευρώπης και πατέρα μαθητή μας Δημήτρη Νικόλσκυ ο οποίος φρόντισε για την οργάνωση της δράσης και την ωραία παρουσία του.
Ακολούθουν βίντεο, φωτογραφίες, η ανάρτηση με τις εντυπώσεις  του Στελιου Κυμπουρόπουλοy στο FB καθώς και τα μηνύματα που πέρασαν στα παιδιά τα οποία αποτυπώνονται σε ένα όμορφο κειμενάκι του Αγη μαθητή της Ε΄τάξης του σχολείου μας.