Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Τα καλά νέα του Β3

Τα καλά νέα του Β3

1Δυο ευχάριστες ειδήσεις έφτασαν στην τάξη μας την Παρασκευή και μας χαροποίησαν όλους

Η Ελληνική Εταιρεία Προστασίας της Φύσης δια του Υπεύθυνου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Β Αθήνας κ. Δημήτρη Γκότζου και του Αντιπρόεδρου της Ε.Ε.Π.Φ  κ.Σταμάτη Σκαμπαρδώνη έστειλαν στο σχολείο μας τη Βεβαίωση Συμμετοχής στο περσινό μας πρόγραμμα:”Στέλνουμε μήνυμα -Αναλαμβάνουμε δράση”
Τα παιδιά ένιωσαν πολύ μεγάλη ικανοποίηση και ανακάλεσαν στη μνήμη τους όλα όσα ζήσαμε την περσινή χρονιά κατά τη διάρκεια υλοποίησης του παραπάνω προγράμματος.

4

Μας περίμενε όμως και μια δεύτερη έκπληξη όταν μητέρα μαθήτριάς μας,έφερε στην τάξη τα ημερολόγια της ΕΛΑΣ μέσα στα οποία υπάρχουν ζωγραφιές των μαθητών της τάξης μας μία εκ των οποίων βραβεύτηκε σε ειδική τελετή που έγινε στο Golden Hall,τον περασμένο Μάιο.
Όμορφα συναισθήματα και λαχτάρα για νέες δράσεις και συγκινήσεις πλημμύρισαν τη σκέψη μας!!

Η Δασκάλα του Β3

Αθανασία Κέλλη