Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Πρόσκληση προς τους γονείς για συμμετοχή σε πολιτιστικό πρόγραμμα

Πρόσκληση προς τους γονείς για συμμετοχή σε πολιτιστικό πρόγραμμα

Σας γνωστοποιούμε ότι τη φετινή σχολική χρονιά, θα διεξαχθεί στο σχολείο μας συμμετοχικό πολιτιστικό πρόγραμμα, με τίτλο «Ο δημόσιος χώρος ως σημείο συνάντησης του λόγου, της χειρονομίας και της παρουσίας του ατόμου.»

Το εν λόγω πρόγραμμα, θα αναπτυχθεί σε δύο σκέλη, αφενός, στο πρωινό πρόγραμμα, ενταγμένο στο μάθημα των εικαστικών, και αφ’ ετέρου, εκτός ωραρίου λειτουργίας του σχολείου, με τη εθελούσια συμμετοχή γονέων και μαθητών, σε προγραμματισμένες δράσεις.

Όσοι γονείς επιθυμούν να συμμετέχουν στο δεύτερο σκέλος του προγράμματος (εκτός σχολικού ωραρίου), μπορούν να το δηλώσουν την Τρίτη 20/1, 12:30-2:00 στον υπεύθυνο του προγραμματος Φοίβο Σοφικίτη στο εργαστήρι εικαστικών, συμπληρώνοντας τα στοιχεία επικοινωνίας τους.