Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Αγώνες δρόμου μαθητών Αγ. Παρασκευής στο πλαίσιο του 34oυ Μαραθώνιου Δρόμου

Αγώνες δρόμου μαθητών Αγ. Παρασκευής στο πλαίσιο του 34oυ Μαραθώνιου Δρόμου

1Εκατοντάδες μαθητές από  δημοτικά σχολεία της πόλης μας  συμμετείχαν το πρωί της Κυριακής, 13 Νοεμβρίου  σε αγώνες δρόμου που διοργάνωσε ο Πολιτιστικός και Αθλητικός Οργανισμός του Δήμου μας σε συνεργασία με τον ΣΕΓΑΣ στο πλαίσιο του 34ου Μαραθωνίου Δρόμου.

Το σχολείο μας εκπροσωπήθηκε με τη μεγαλύτερη συμμετοχή από όλα τα σχολεία της πόλης, αφού 150 και πλέον μαθητές μας έτρεξαν σε όλες τις κατηγορίες, βιώνοντας έτσι τη χαρά της συμμετοχής  και του αθλητισμού.

Συγχαίρουμε τα παιδιά  για τη συμμετοχή τους και ιδιαίτερα τη μαθήτρια  της Δ τάξης , Ελένη Σταθοπούλου  για την κατάκτηση της  πρώτης  θέσης στην κατηγορία της.

Ακολουθούν φωτογραφίες και βιντεάκι από το πέρασμα του πρώτου μαραθωνοδρόμου από την πλατεία Αγίας Παρασκευής.