Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Στο 4ο Μαθητικό Συνέδριο η ΣΤ΄τάξη με εργασία για την Ολυμπία

Στο 4ο Μαθητικό Συνέδριο η ΣΤ΄τάξη με εργασία για την Ολυμπία

1Για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά διεξήχθη στο συνεδριακό χώρο του ΕΚΕΦΣ ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ το συνέδριο “Ο Μαθητής στο Βήμα” που διοργανώνει ο Σχολικός Σύμβουλος Παναγιώτης Γαλάνης για τους μαθητές της ΣΤ τάξης των σχολείων της Περιφέρειάς του στην Αγία Παρασκευή.

Θέμα του φετινού συνεδρίου “Αρχαιολογικοί χώροι και μνημεία της Πατρίδας μας”.
Μυκήνες, Επίδαυρος, Ολύμπια, Σούνιο, Ακρόπολη, Παρθενώνας, Θέατρο Διονύσου, Αρτέμιδα, Μεσσήνη, Δελφοί, Ακροκόρινθος, Πάρκο Διου Πιερίας Βεργίνα οι Ιεροί Τόποι που άντλησαν τα θέματά τους τα παιδιά για να συνθέσουν τις εργασίες τους.

Οι μαθητές της ΣΤ΄τάξης του σχολείου μας είχαν ετοιμάσει και παρουσίασαν εργασία για την Αρχαία Ολυμπία.

Για να δείτε την παρουσίαση των παιδιών μας για την Αρχαία Ολυμπία πατήστε εδώ

Η παρουσίαση έκλεισε με δίλεπτο  βίντεο από την επίσκεψη που πραγματοποίησαμε  στην Αρχαία Ολυμπία

Μόνο μπράβο στα παιδιά μας και στις δασκάλες τους Βασιλική Χείλαρη και Σταματέλλα  Κοσκινά για την εργασία τους!

Μόνο μπράβο σε όλα τα εκτάκια της πόλης μας, στους δάσκαλους τους , στους διευθυντές και στον Σύμβουλο.

Ευχαριστίες στον ΔΗΜΟΚΡΙΤΟ για τη δυνατότητα που έδωσε στα παιδιά μας να λειτουργήσουν ως επιστήμονες, παρουσιάζοντας τις εργασίες τους στο φιλόξενο συνεδριακό του χώρο.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 10a 11