Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Παράλληλοι κόσμοι

Παράλληλοι κόσμοι

1Ολοκληρώθηκαν την προηγούμενη εβδομάδα τα γυρίσματα της ταινίας μικρού μήκους «Παράλληλοι Κόσμοι» κοινωνικού περιεχομένου με μηνύματα κατά της σχολικής βίας και του εκφοβισμού.

Στην ταινία, που συντονίζει ο σκηνοθέτης και πατέρα μαθήτριας του Σχολείου μας Κλέαρχος Σεβαστιάδης, συμμετέχουν μαθητές της Δ΄τάξης , οι δασκάλες τους Άννα Κουντουράκη και Δώρα Κουρέτα και ο Διευθυντής Γιάννης Λογοθέτης.

Λίγα λόγια για την ταινία

Ο Μπλέντη και ο Άγγελος, μαθητές της Δ τάξης Δημοτικού, ενοχλούν συχνά τον Παναγιώτη, κάνοντας τη ζωή του στο σχολείο δύσκολη.
Ένα παράξενο σημείωμα θα τους οδηγήσει σε μια χάρτινη πύλη που … ζωντανεύει και που θα τους περάσει σε έναν άλλο κόσμο που δεν είχαν φανταστεί.
Αυτά που θα βιώσουν εκεί, θα τους αλλάξουν τον τρόπο που συμπεριφέρονται και αντιλαμβάνονται τα πράγματα.
Άλλωστε ο Παναγιώτης δεν είναι αυτός που φαίνεται ότι είναι.