Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Στην Αρχαία Ολυμπία

Στην Αρχαία Ολυμπία

1Εκδρομή στην Αρχαία Ολυμπία πραγματοποίησαν οι μαθητές της ΣΤ΄τάξης την Τετάρτη 20 Απριλίου 2016 συνοδευόμενοι από τις δασκάλες τους Βασιλική Χείλαρη και Σταματέλλα Κοσκινά τον εκπαιδευτικό Γρηγόρη Ευαγγελάκο και τον Διευθυντή του Σχολείου Γιάννη Λογοθέτη.

Μαθητές και δάσκαλοι παρακολούθησαν την τελική πρόβα της τελετής Αφής της Ολυμπιακής Φλόγας, έτρεξαν στο Στάδιο, ξεναγήθηκαν στο Μουσείο και επέστρεψαν αργά το βράδυ στην Αγία Παρασκευή μετά από μια κοπιαστική αλλά γεμάτη μοναδικές εμπειρίες ημερήσια εκδρομή.

Πολλές ευχαριστίες στο Σχολικό Σύμβουλο Δημήτρη Αλεξόπουλο και πρώην δάσκαλο του σχολείου μας και στη σύζυγό του Νατάσα Σεφερλή που κατάγονται από την περιοχή της Ολυμπίας και βοήθησαν στην οργάνωση της επίσκεψης.  Ιδιαίτερες ευχαριστίες επίσης στον εκπαιδευτικό Νίκο Αναστασόπουλο από τον Πύργο ο οποίος ανέλαβε την ξενάγηση των παιδιών στο Μουσείο της Ολυμπίας και με τις πολύτιμες γνώσεις του για τους Ολυμπιακούς Αγώνες μας έκανε σοφότερους.

2 3 4 5 6 7 7a 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23