Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Σαββατοκύριακο 9-10 Απριλίου στο σχολείο

Σαββατοκύριακο 9-10 Απριλίου στο σχολείο

1

Σας υπενθυμίζουμε τις προγραμματισμένες εκδηλώσεις που οργανώνει ο Σύλογος Γονέων για το ερχόμενο Σαββατοκύριακο, παράλληλα με την έκθεση βιβλίου που συνεχίζεται τα απογεύματα από τις 6 ως τις 8.

• Σάββατο 9/4, στις 6:00 μ.μ.
    Η υπεύθυνη της Λέσχης Ανάγνωσης του Δήμου Αγίας Παρασκευής και συγγραφέας παιδικών βιβλίων Λίλα Πατρόκλου συζητά με τα παιδιά των Δ’, Ε’ και ΣΤ’ τάξεων.
  • Κυριακή 10/4, στις 6:00 μ.μ.
    Βιολογικές επιπτώσεις της ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας, με ομιλητές τους γονείς του σχολείου μας, κ. Παπαδόπουλο Δημήτρη, Ηλεκτρολόγο Μηχανικό και Περιβαλλοντολόγο Μηχανικό και κ. Μπαλάσκα Αθανάσιο, Φυσικό Ραδιοηλεκτρολόγο και εκπαιδευτικό στο 1ο ΓΕΛ Αγίας Παρασκευής.
  • Κυριακή 10/4, στις 6:00 μ.μ. – Νέα εκδήλωση
    Η συγγραφέας παιδικών βιβλίων Ελένη Γεωργοστάθη συζητά με τα παιδιά των Α’ Β’ Γ’ τάξεων για το νέο της βιβλίο «Το απέναντι νησί».