Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Στο πνεύμα των Χριστουγέννων

Στο πνεύμα των Χριστουγέννων

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Τελευταία μέρα στο σχολείο πριν από τις διακοπές των Χριστουγέννων και το κλίμα γιορτινό  με τραγούδια, κάλαντα, γλυκά, ανταλλαγή δώρων, προβολές ταινιών και λιγότερο μάθημα.

Το πρωί τα μεγάλα παιδιά λειτουργήθηκαν και κοινώνησαν στον Άγιος Ανδρέα όπως είχαν κάνει χθες οι μικρότεροι συμμαθητές τους στον Άγιο Δημήτριο.

——————————————————————–

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Στη μεγάλη αίθουσα τα παιδιά του Β2 παρουσίασαν στους συμμαθητές τους των Α΄-Β΄τάξεων και στα Νηπιαγωγάκια του 13ου Νηπιαγωγείου την όμορφη χριστουγεννιάτικη γιορτή τους που είχαν ετοιμάσει με τη δασκάλα τους Αλεξάνδρα Κάτσικα . Κάλαντα από διάφορες περιοχές της πατρίδας μας και ένα υπέροχο  σκετσάκι αγγέλων.
Μπράβο στα παιδιά μπράβο και στη δασκάλα τους!

——————————————————————–

Τα τρία τμήματα της Γ΄τάξης με τις δασκάλες τους Φανή Σαμορέλη, Λίτσα Γιαννοπούλου και Αναστασία Μιχαήλ τραγούδησαν τα κάλαντα στο σχολείο, σε καθηγητές και σε μαθητές  του 4ου Γυμνασίου, στα παιδάκια του γειτονικού 13ου Νηπιαγωγείου και μοίρασαν  τις εξαιρετικές κάρτες ευχών τις οποίες είχαν ετοιμάσει με πολύ μεράκι και πρωτοτυπία.