Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Προκήρυξη μίσθωσης του κυλικείου

Προκήρυξη μίσθωσης του κυλικείου

Προκήρυξη πλειοδοτικού διαγωνισμού με σφραγισμένες προσφορές για τη μίσθωση του κυλικείου του σχολείου μας εξέδωσε η Σχολική Επιτροπή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Αγίας Παρασκευής.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλλουν  τα απαραίτητα δικαιολογητικά μέχρι τις 16/11/2015 ημέρα Δευτέρα και ώρα 12:00μ.μ., στο Διευθυντή του σχολείου κατά τις εργάσιμες  ημέρες και ώρες. ( Διεύθυνση Σχολείου: Λυκούργου και Αρτέμωνος, Αγία Παρασκευή . τηλ. 2106012914)

Η προκήρυξη με τις προϋποθέσεις, τα απαιτούμενα δικαιολογητικά και… όλες τις λεπτομέρειες έχει ως εξής:

ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ  ΠΛΕΙΟΔΟΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ  ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΣΘΩΣΗ ΤΟΥ ΚΥΛΙΚΕΙΟΥ ΤΟΥ 7ΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

Η Σχολική Επιτροπή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Αγίας Παρασκευής αφού έλαβε υπόψη:

1. Τις διατάξεις της με αριθμό 64321/Δ4/16.05.2008 ΦΕΚ 1003/τ.Β/30-05-2008 με θέμα «Λειτουργία κυλικείων Δημοσίων Σχολείων» και την τροποποίηση της με αριθμό 111526/Δ4 ΦΕΚ 1541/τ.Β/15-09-2010
  2. Την με αριθμό 8η συνεδρίαση της με θέμα την μίσθωση του κυλικείου του 7ου Δημοτικού Σχολείου Αγίας Παρασκευής.

ΠΡΟΚΗΡΥΣΣΕΙ

Δημόσιο πλειοδοτικό διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές για την μίσθωση του κυλικείου του 7ου Δημοτικού Σχολείου Αγίας Παρασκευής, που βρίσκεται στην οδό Λυκούργου & Αρτέμωνος στην Αγία Παρασκευή.

Η ανάθεση από την Σχολική Επιτροπή της λειτουργία και εκμετάλλευσης του κυλικείου γίνεται με βάση την  64321/Δ4/16.05.2008 ΦΕΚ 1003/τ.Β/30-05-2008 και λαμβάνονται υπόψη τα εξής:

1. Η τιμή της προσφοράς
  2. Η προϋπηρεσία σε μίσθωση σχολικού κυλικείου
  3. Η πολυτεκνική ιδιότητα.

Η μοριοδότηση των πιο πάνω γίνεται ως εξής:

Η τιμή της προσφοράς πολλαπλασιάζεται επί δύο (2), για κάθε χρόνο προϋπηρεσίας σε σχολικό κυλικείο υπολογίζεται ένα (1) μόριο με ανώτατο τα οκτώ (8) μόρια, για την πολυτεκνική ιδιότητα υπολογίζονται μόρια πέντε (5).

Η κατακύρωση γίνεται στον πλειοδότη που συγκεντρώνει τα περισσότερα μόρια στο άθροισμα των πιο πάνω κριτηρίων.

Δικαίωμα συμμετοχής στο διαγωνισμό έχουν

1. Φυσικά, δημοτικά ή κοινοτικά πρόσωπα.
  2. Πολίτες των κρατών – μελών της Ε.Ε., γνώστες της Ελληνικής Γλώσσας (Η γλωσσομάθεια διαπιστώνεται από της Επιτροπή διενέργειας του διαγωνισμού).

Δεν γίνονται δεκτοί

1. Όσοι απασχολούνται στο δημόσιο ή σε ΝΠΔΔ
  2. Συνταξιούχοι
  3. Οι έχοντες κώλυμα διορισμού στο Δημόσιο
  4. Όσοι είναι ανάδοχοι εκμετάλλευσης άλλου κυλικείου Δημόσιου ή Ιδιωτικού Σχολείου.

Η σύμβαση ισχύει από την υπογραφή της έως 30 Ιουνίου 2021.

Οι ενδιαφερόμενοι για να λάβουν μέρος στον διαγωνισμό πρέπει να υποβάλλουν μέχρι τις 16/11/2015 ημέρα Δευτέρα και ώρα 12:00μ.μ., ημέρα και ώρα που θα γίνει η αποσφράγιση των προσφορών, τα παρακάτω δικαιολογητικά:

1. Έγγραφη αίτηση με πλήρη στοιχεία για τη συμμετοχή του στο διαγωνισμό.
  2. Πιστοποιητικό προϋπηρεσίας σε εκμίσθωση σχολικού κυλικείου από αντίστοιχη σχολική επιτροπή.
  3. Πιστοποιητικό πολυτεκνίας από αρμόδιο φορέα.
  4. Πρόσφατο πιστοποιητικό φορολογικής ενημερότητας.
  5. Πρόσφατο πιστοποιητικό ότι δεν είναι φυγόποινος ή φυγόδικος.
  6. Πρόσφατο πιστοποιητικό Ποινικού Μητρώου.
  7. Εγγύηση ύψους 300€ ή αντίστοιχη εγγυητική επιστολή. Η εγγύηση επιστρέφεται στους ενδιαφερομένους υποψηφίους μετά την κατακύρωση του διαγωνισμού εκτός του υποψηφίου στον οποίο κατακυρώθηκε η παραχώρηση του κυλικείου, ο οποίος πρέπει να καταβάλλει συμπληρωματικό ποσό έτσι ώστε να καλύπτει συνολικά το 20% του ετήσιου μισθώματος σαν εγγύηση καλής εκτέλεσης την σύμβασης. Το ποσό της εγγύησης παρακρατείται καθ΄όλη την διάρκεια της μίσθωσης και επιστρέφεται άτοκα μετά την λήξη της, εκτός της περίπτωσης καταγγελίας ή πρόωρου λήξης της σύμβασης, οπότε καταπίπτει υπέρ της Σχολικής Επιτροπής.
  8. Υπεύθυνη Δήλωση του νόμου 1599/86 ότι δεν είναι ανάδοχος εκμετάλλευσης άλλου κυλικείου δημόσιου ή ιδιωτικού σχολείου, ότι πληρούν της προϋποθέσεις της 64321/Δ4/16.05.2008 ΦΕΚ 1003/τ.Β/30-05-2008 και ότι αποδέχεται πλήρως και ανεπιφύλακτα όλους τους όρους της διακήρυξης της μίσθωσης.

Τα δικαιολογητικά με αριθμούς 1 έως 8 θα τοποθετηθούν σε κλειστό αδιαφανή φάκελο με την ένδειξή «Δικαιολογητικά Συμμετοχής»

1. Έγγραφη οικονομική προσφορά που περιέχει το προσφερόμενο ποσό (αριθμητικώς και ολογράφως) σε ευρώ για κάθε μαθητή. Η προσφορά πρέπει να είναι καθαρογραμμένη χωρίς ξάσματα, σβησίματα, προσθήκες ή διορθώσεις. Το ελάχιστο ποσό προσφοράς από τους ενδιαφερόμενους ορίζεται στα 4 ευρώ ανά μαθητή ετησίως (189 εργάσιμες ημέρες).

Το δικαιολογητικό με αριθμό 9 τοποθετείται σε ξεχωριστό κλειστό αδιαφανή φάκελο με την ένδειξη «Οικονομική Προσφορά».

Οι πιο πάνω δύο (2) φάκελοι θα τοποθετηθούν σε ένα τρίτο κλειστό αδιαφανή φάκελο στον οποίο θα αναγράφονται τα πλήρη στοιχεία του συμμετέχοντα στον διαγωνισμό, με την ένδειξη «Προσφορά για το Διαγωνισμό για την μίσθωση κυλικείου του 7ου Δημοτικού Σχολείου Αγίας Παρασκευής». Στον ενδιαφερόμενο  θα δοθεί η υπ’ αριθμ. 64321/Δ4/16.05.2008 ΦΕΚ 1003/τ.Β/30-05-2008 ΚΥΑ με θέμα «Λειτουργία κυλικείων Δημοσίων Σχολείων» και η τροποποίηση της με αριθμό 111526/Δ4 ΦΕΚ 1541/τ.Β/15-09-2010 καθώς και η με αριθμό ΔΥ1γ/Γ.Π./οικ.93828 ΦΕΚ1183/τ.Β/31-08-2006 Υ.Α. με θέμα «Υγειονομική Διάταξη αναφορικά με κανόνες υγιεινής και καθορισμό προϊόντων που διατίθενται από τα κυλικεία δημοσίων και ιδιωτικών σχολείων» .

Τα πιο πάνω δικαιολογητικά θα κατατεθούν σε πρωτότυπα στο Γραφείο του Διευθυντή του Σχολείου κατά τις εργάσιμες μέρες και ώρες.

Ο Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής

Ρήγος Ιωάννης