Αρχική » Χωρίς κατηγορία » O νέος κανονισμός του σχολείου

O νέος κανονισμός του σχολείου

10601306_10203713865986287_590433712_nΑπό την αρχή της χρονιάς σκεφτήκαμε οι δάσκαλοι να επικαιροποιήσουμε τον παλιό κανονισμό για να τον κάνουμε πιο απλό και πιο εφαρμόσιμο.

Αφού μελετήσαμε κανονισμούς και άλλων σχολείων και αφού συμβουλευτήκαμε το Σχολικό μας   Σύμβουλο καταλήξαμε σε ένα προσχέδιο το  οποίο παρουσιάστηκε και συζητήθηκε με τους γονείς στη συνάντηση  με το Διευθυντή του σχολείου στις 25 Σεπτεμβρίου.

Το κείμενο στο οποίο κατέληξε τελικά ο Σύλλογος Διδασκόντων μετά και από τις προτάσεις των γονέων παρουσιάστηκε χθες και σήμερα από τον Διευθυντή  σε όλες τις τάξεις, θα μοιραστεί σε φύλλο Α3 στους μαθητές για να τον έχουν και στα σπίτια τους  και από τη Δευτέρα 13 Οκτωβρίου 2014 τίθεται σε ισχύ. ‘

Για να δείτε τον νέο μας κανονισμό πατήστε εδώ