Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Ενημέρωση για τη λειτουργία του σχολείου και τις εκδηλώσεις λήξης

Ενημέρωση για τη λειτουργία του σχολείου και τις εκδηλώσεις λήξης

Πλησιάζοντας στη λήξη της σχολικής χρονιάς σας ενημερώνουμε για τη λειτουργία του σχολείου  και τις εκδηλώσεις των  επόμενων ημερών:

*Τετάρτη 11 Ιουνίου 2014
Το πρωί της Τετάρτης 11 Ιουνίου  δε θα γίνουν μαθήματα, αλλά σας περιμένουμε όλες και όλους   το απόγευμα στη γιορτή λήξης που συνδιοργανώνουμε με το σύλλογο γονέων και κηδεμόνων.

Η γιορτή, που θα ξεκινήσει στις  7:00  μ.μ  και …θα ολοκληρωθεί  στις 9:00 μ.μ,    περιλαμβάνει μοντέρνους και παραδοσιακούς χορούς, στους οποίους συμμετέχουν όλα τα παιδιά του σχολείου.

Μετά τις 9:00 μμ θα ακολουθήσει  συναυλία -αφιέρωμα στο Λευτέρη Παπαδόπουλο.

Ο Σύλλογος Γονέων θα έχει  φροντίσει για τα σουβλάκια, τα αναψυκτικά και τις μπυρίτσες.

*Πέμπτη 12 Ιουνίου 2014

Το πρωί της Πέμπτης 12 Ιουνίου  το σχολείο, πρωινό και ολοήμερο, θα λειτουργήσει κανονικά  και το απόγευμα  θα έχουμε τις παρακάτω εκδηλώσεις:

6:00 μ.μ  «Έξι ιστορίες του Σαίξπηρ». Θεατρική παράσταση των μαθητών της  ΣΤ τάξης.

6:45 μ.μ   Αποχαιρετισμός μαθητών ΣΤ΄Τάξης.

7:15 μ.μ «Η ανακύκλωση και η φιλία». Θεατρική παράσταση  από μαθητές που συμμετέχουν  στις απογευματινές δραστηριότητες του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων

8:00 μ.μ  Μοντέρνοι χοροί από τις απογευματινές δραστηριότητες του Συλλόγου Γονέων.

9:00 μ.μ Παραδοσιακοί χοροί από τις απογευματινές δραστηριότητες του Συλλόγου Γονέων.

Κατά τη  διάρκεια των εκδηλώσεων και των δύο ημερών  θα λειτουργεί έκθεση εικαστικών με έργα των μαθητών.

*Παρασκευή 13 Ιουνίου, ώρα 8:30 π.μ

Επίδοση ελέγχων- λήξη σχολικού έτους