Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Ενημέρωση γονέων- επίδοση ελέγχων Β΄τριμήνου- εορτασμός 25ης Μαρτίου 1821

Ενημέρωση γονέων- επίδοση ελέγχων Β΄τριμήνου- εορτασμός 25ης Μαρτίου 1821

Αγαπητοί γονείς,

με την ολοκλήρωση του Β΄τριμήνου σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία και σας ενημερώνουμε για τρέχοντα θέματα λειτουργίας:

1. Συνάντηση συνεργασίας εκπ/κών- γονέων και επίδοση ελέγχων προόδου Β΄Τριμήνου

Την Παρασκευή 21/3/2014, ώρα 12:30 , σας περιμένουμε στο σχολείο να συζητήσουμε για την πρόοδο των παιδιών. Την ίδια μέρα…. θα επιδώσουμε στους γονείς των μαθητών των τάξεων Γ΄, Δ΄, Ε΄και ΣΤ΄ τους ελέγχους προόδου του Β΄Τριμήνου.

2. Πρόγραμμα εορτασμού της Εθνικής Εορτής της 25ης Μαρτίου

Παρασκευή 21 Μαρτίου 2014
Οι μαθητές των τάξεων Α΄, Β΄, Γ΄, και Δ΄ θα παρακολουθήσουν τη γιορτή την Παρασκευή 21 Μαρτίου. Το σχολείο (πρωινό και ολοήμερο πρόγραμμα) θα λειτουργήσει κανονικά.

Δευτέρα 24 Μαρτίου 2014
Οι μαθητές της Ε΄τάξης και οι γονείς των μαθητών της ΣΤ΄τάξης θα παρακολουθήσουν τη γιορτή το πρωί της Δευτέρας 24 Μαρτίου 2014.
Ώρα προσέλευσης: 8:10 π.μ Ώρα αποχώρησης: 10:30 π.μ (Το ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.)

Τρίτη 25 Μαρτίου 2014
Ώρα 10:30 π.μ. Προσέλευση των μαθητών της Ε΄και ΣΤ΄, που συμμετέχουν στην παρέλαση, στην οδό Αγίου Ιωάννου, μπροστά από το 1ο Δ.Σ Αγίας Παρασκευής. (Συνοδοί των μαθητών έχουν οριστεί οι εκπαιδευτικοί Τουραπή Ευαγγελία- Αγγελική και Γιάννης Χελιδώνης.)
Μετά το τέλος της παρέλασης του σχολείου μας, οι γονείς θα πρέπει να βρίσκονται στην πλατεία μπροστά από τα Goodys για να παραλάβουν τα παιδιά τους.

Για το Σύλλογο Διδασκόντων του 7ου Δ.Σ Αγίας Παρασκευής
Γιάννης Λογοθέτης