Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Παραδοσιακοί χοροί στην 7η Μαθητική Συνάντηση Δημιουργίας

Παραδοσιακοί χοροί στην 7η Μαθητική Συνάντηση Δημιουργίας

Συνεχίζεται με επιτυχία και ολοκληρώνεται την Κυριακή 21/4/2013 η 7η Μαθητική Συνάντηση Δημιουργίας του Δήμου Αγίας Παρασκευής.

Το απόγευμα του Σαββάτου μαθητές… Νηπιαγωγείων, Δημοτικών, Γυμνασίων και Λυκείων της Αγίας Παρασκευής χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς στην πλατεία του Αγιάννη.

Το σχολείο μας εκπροσώπησαν 35 μαθητές [η πολυπληθέστερη ομάδα από όλα τα σχολεία της πόλης] του χορευτικού τμήματος των απογευματινών δραστηριοτήτων του Συλλόγου Γονέων, οι οποίοι χόρεψαν τρεις χορούς- Καλαμαθιανό, Συρτό,Βλάχα-και χειροκροτήθηκαν. Στο τέλος ο Διευθυντής του Σχολείου και η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων συνεχάρηκαν τους μαθητές και τους απένειμαν  αναμνηστικά διπλώματα.

Μπράβο στα παιδιά και συγχαρητήρια στο σπουδαίο χοροδιδάσκαλό μας  Ιάκωβο Πελέκη.