Αρχική » Χωρίς κατηγορία » «Σινε-Μαθήματα: Εκπαιδεύοντας θεατές…»

«Σινε-Μαθήματα: Εκπαιδεύοντας θεατές…»

Η  Β΄Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄Αθήνας με την Υπεύθυνη Πολιτιστικών Θεμάτων Ευαγγελία Κουνέλη,  οργανώνει στο σχολείο μας   σεμινάριο:  «Σινε-Μαθήματα: Εκπαιδεύοντας θεατές…»για τους εκπαιδευτικούς  της Β΄Αθήνας,  το οποίο όμως  μπορούν να παρακολουθήσουν και οι γονείς του σχολείου μας .
Στο σεμινάριο, το οποίο θα γίνει στην αίθουσα εκδηλώσεων την  Τρίτη 19 Μαρτίου 2013, στις 17.00 μ.μ – 20.30 μ.μ θα προβληθεί η ταινία “The Perks of Being a Wallflower” (Τα πλεονεκτήματα του να είσαι στο περιθώριο), του Stephen Chbosky (παραγωγή 2012, διάρκεια 103΄).

Την ταινία θα προλογίσει ο Κριτικός Κινηματογράφου, Σκηνοθέτης και Μέλος του Δ.Σ. του Ελληνικού Παιδικού Μουσείου, Αλέξανδρος Ρωμανός Λιζάρδος, ο οποίος θα συντονίσει και τη συζήτηση στο τέλος της προβολής. Στη συζήτηση θα συμμετέχει και ειδικός ψυχολόγος – παιδαγωγός ως προσκεκλημένος ομιλητής.

Είσοδος ελεύθερη και επειδή νομίζουμε ότι αξίζει ….Όσοι πιστοί προσέλθετε!