Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Δάσκαλοι στα θρανία

Δάσκαλοι στα θρανία

Εβδομήντα  εκπαιδευτικοί από τα Δημοτικά της  Αγίας Παρασκευή κάθισαν σήμερα στα θρανία για την ολοήμερη επιμορφωτική ημερίδα που έγινε στο σχολείο μας από το Σχολικό Σύμβουλο κ. Παναγιώτη Γαλάνη για τους δασκάλους των Γ΄και Δ΄τάξεων και τους εκπαιδευτικούς Αγγλογαλλογερμανικών.

Οι εκπαιδευτικοί Αγγλικών, Γαλλικών και Γερμανικών επιμορφώθηκαν από τον Σχολικό Σύμβουλο Δρ. Παναγιώτη Γαλάνη στο θέματα: α. «Γενικές παιδαγωγικές αρχές διαχείρισης σχολικής τάξης» και β. «Βασικές αρχές αντιμετώπισης μαθητών με μαθησιακές δυσκολίες και προβλήματα συμπεριφοράς»

Οι Δάσκαλοι επιμορφώθηκαν από τον Διευθυντή του 3ου Δημ. Σχολείου Νέου Ψυχικού, Δρ.Πέτρο Χαβιάρη στο θέμα: « Σχεδιάζοντας μαθηματικές δραστηριότητες για τη Γ΄ και Δ΄ τάξη» και από τον Εκπαιδευτικό – Γλωσσολόγο, Δρ Βαγγέλη Ιντζίδη στο θέμα: « Παραγωγή Γραπτού Λόγου στο γλωσσικό μάθημα των Γ΄ και Δ΄ τάξεων».