Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Έκοψαν την πίτα τους “Οι ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ”

Έκοψαν την πίτα τους “Οι ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ”

Ίσως να έχετε ακούσει και να έχετε δει τους ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ. Πρόκειται για Πολιτιστικό Σύλλογο που εδρεύει στο σχολείο μας και κάθε βράδυ τό γεμίζει μουσικές και χορούς ενώ με τις συμμετοχές του σε εκδηλώσεις της Αγίας Παρασκευής και όχι μόνο, προβάλλει την παράδοση με χορούς από κάθε γωνιά της ελληνικής γης.

Το βράδυ της Τετάρτης, 23 Ιανουαρίου τα μέλη του συλλόγου μαζεύτηκαν στο σχολείο, έκοψαν την πίτα του 2013, αντάλλαξαν ευχές και φυσικά χόρεψαν και διασκέδασαν με το δικό τους ξεχωριστό τρόπο.

1 Σχόλιο

1. ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΗΜΕΡΑ. ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ ΜΑΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ “ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ” ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΘΕΡΜΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΛΟΧΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ @ ΕΝΔΕΙΞΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ. ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΝΤΑΠΟΔΙΔΟΥΜΕ! ΥΓΕΙΑ-ΕΥΤΥΧΙΑ-ΕΥΕΞΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΑΠΕΙΡΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΚΟΤΗΤΑ! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
    Μαρία Ράπου.