Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Παρουσίαση του προγράμματος Αγωγής Υγείας: «Το γεύμα του Βασιλιά»

Παρουσίαση του προγράμματος Αγωγής Υγείας: «Το γεύμα του Βασιλιά»

Παρουσία του Σχολικού μας Συμβούλου κ. Παναγιώτη Γαλάνη, του σκηνοθέτη Σπύρου Δομαζάκη και συνταξιούχων Εκπαιδευτικών που πέρασαν από το σχολείο μας, οι μαθητές των μεγάλων τάξεων παρουσίασαν, την Παρασκευή 8 Ιουνίου το πρόγραμμα Αγωγής Υγείας «Το Γεύμα του Βασιλιά».

Μπράβο στους μαθητές και στους δασκάλους των Δ΄, Ε΄και ΣΤ΄ τάξεων και ιδιαίτερα στην εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής, Βαγγελιώ Τουραπή που ήταν η υπεύθυνη του προγράμματος, επιμελήθηκε τα πρωινά των παιδιών, έφτιαξε τα ερωτηματολόγια που δόθηκαν στους μαθητές, τα επεξεργάστηκε στατιστικά για την εξαγωγή συμπερασμάτων και δούλεψε με μεράκι για την υλοποίηση του προγράμματος.

Πολύτιμη ήταν και η συνεισφορά της δασκάλας του ΣΤ1 τμήματος, Βίκυς Χολέβα η οποία συμμετείχε στο πρόγραμμα και με τις πολύτιμες γνώσεις της στην Πληροφορική και στις Νέες Τεχνολογίες βοήθησε τα παιδιά στις πρωτότυπες παρουσιάσεις τους.

Ευχαριστούμε και τους γονείς που ετοίμασαν τα πρωινά των μαθητών και βοήθησαν στην υλοποίηση του προγράμματος.