Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Βράβευση μαθητών που διακρίθηκαν στο διαγωνισμό: «Παιχνίδι και Μαθηματικά»

Βράβευση μαθητών που διακρίθηκαν στο διαγωνισμό: «Παιχνίδι και Μαθηματικά»

Στο κατάμεστο αμφιθέατρο του Μαθηματικού Τμήματος του Πανεπιστημίου Αθηνών «Κ. Καραθεοδωρής» έγινε χτες, Σάββατο 9 Ιουνίου η βράβευση των μαθητών των σχολείων της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄Αθήνας, που διακρίθηκαν στο διαγωνισμό της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας : «Παιχνίδι και Μαθηματικά»
Από το σχολείο μας βραβεύτηκαν οι παρακάτω μαθητές τους οποίους και συγχαίρουμε:
ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ- ΣΤ1, ΔΑΛΙΑΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ- ΣΤ1, ΚΑΛΦΑΚΑΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ- Ε1, ΚΑΡΑΤΖΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ- E2, ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ – ΣΤ2, ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΙΚΗ – Ε2,ΜΠΑΡΜΠΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ- ΣΤ2, ΝΤΑΚΟΥΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ- Ε3, ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΦΟΙΒΟΣ- Ε3, ΑΠΤΟΣΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ-ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ- Ε1

Οι βραβευθέντες μαθητές με τον Καθηγητή του Πανεπιστημίου Αθηνών και Αντιπρόεδρο της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας κ. Γιώργο Δημάκο και το Διευθυντή του Σχολείου κ. Γιάννη Λογοθέτη