Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Στους αγώνες ποδοσφαίρου της Β΄ΑΘήνας

Στους αγώνες ποδοσφαίρου της Β΄ΑΘήνας

Αγώνες ποδοσφαίρου 5Χ5 διοργάνωσε σήμερα η Δ/νση Β΄Αθήνας στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Βασίλη Καραπιάλη. Το σχολείο μας συμμετείχε στους αγώνες και τα κατάφερε καλά, αφού οι δυο ομάδες αγορίων της Ε΄και ΣΤ΄τάξης, που το αντιπροσώπευσαν, κέρδισαν και τους έξι !!! αγώνες που έδωσαν και κατέκτησαν πρώτες θέσεις . Συγχαρητήρια στους αθλητές μας και στην προπονήτριά τους εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κ. Βαγγελιώ Τουραπή.

Τους αγώνες παρακολούθησαν και οι μαθητές της ΣΤ΄τάξης οι οποίοι συνοδευόμενοι από τους δασκάλους τους, τη δασκάλα του τμήματος ένταξης και το Διευθυντή του σχολείου, περπάτησαν ως τα γηπεδάκια και από τις εξέδρες δημιούργησαν ωραία ατμόσφαιρα.

Στο τέλος των αγώνων, όπως θα δείτε στο βίντεο που ακολουθεί, όλα τα παιδιά μπήκαν στο γήπεδο και πανηγύρισαν την επιτυχία του σχολείου μας. Δεν παρέλειψαν να βγάλουν και μια αναμνηστική φωτογραφία με το Διευθυντή Εκπαίδευσης της Β΄Αθήνας κ. Πάρι Βεντήρη, που ήταν εκεί και παρακολούθησε τους αγώνες.
Η απονομή των μεταλλίων και των κυπέλλων για τις δυο ομάδες μας θα γίνει αύριο το πρωί στο σχολείο μετά την προσευχή.

Δείτε  φωτογραφίες και ένα βίντεο από τους αγώνες

1 Σχόλιο