Αρχική » Χωρίς κατηγορία » «Μπασκετικές» επιτυχίες

«Μπασκετικές» επιτυχίες

Αγώνες καλαθοσφαίρισης Δημοτικών Σχολείων διοργάνωσε σήμερα το πρωί στο Ολυμπιακό Αθλητικό Κέντρο της Αθήνας η Β΄Δ/νση Αθήνας σε συνεργασία με την Ομοσπονδία καλαθοσφαίρισης.

Το σχολείο μας πήρε μέρος στους αγώνες με 24 μαθητές- αθλητές που έπαιξαν μπάσκετ, διαγωνίστηκαν στα τρίποντα και χάρηκαν την ομορφιά του παιχνιδιού. Δυο ομάδες της ΣΤ΄τάξης (μία αγοριών και μία κοριτσιών) κατέκτησαν την πρώτη θέση στον όμιλό τους και πήραν χρυσά μετάλλια. Εξαιρετική και η παρουσία ομάδας μπάσκετ της Ε΄τάξης που κατετάγει δεύτερη.

Πέρα από τα μετάλλια και τις διακρίσεις πολλά μπράβο αξίζουν σε όλα τα παιδιά για το ομαδικό πνεύμα, τη συμπεριφορά τους, το σεβασμό στον αντίπαλο και το «ευ αγωνίζεσται». Συγχαρητήρια και στην προπονήτριά τους και εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κ. Ευαγγελία-Αγγελική Τουραπή.

Δείτε φωτογραφίες και βιντεάκι από τους πανηγυρισμούς της επιστροφής