7ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής

Λυκούργου και Αρτέμωνος  (περιοχή Παραδείσου Αγίας Παρασκευής)

(βρείτε μας στο χάρτη εδώ)

Τηλέφωνο: 2106012914

Ηλεκτρονική διεύθυνση: mail@7dim-ag-parask.att.sch.gr

Τα όρια της της σχολικής μας περιφέρειας είναι όλες οι κατοικίες που περικλείονται από τις οδούς:
-Κανάρη (όλα τα ζυγά)
-Αναξαγόρα από την αρχή έως την Κανάρη
-Χίου τα ζυγά από γωνία με την οδό Μεσογείων έως την οδό Ψαρρών

-Μεσογείων τα μονά από την οδό Ψαρρών έως την οδό Κλεισθένους

– Κλεισθένους και στη συνέχεια Παναγούλη έως την οδό Κανάρη

Χάρτης των ορίων μας

όρια 1 2017

Το ιστολόγιο του Συλλόγου Γονέων είναι εδώ

5 Responses to Επικοινωνία

1. Ο/Η Δρούγα Ιουλία λέει:

Ας προετοιμαζόμαστε σιγα σιγα!….Από τη Δευτέρα 1 Σεπτεμβρίου 2014 το Γραφείο Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων ξεκινά να δέχεται δηλώσεις συμμετοχής στα οργανωμένα εκπαιδευτικά προγράμματα του Βυζαντινού και Χριστιανικού Μουσείου για σχολικές ομάδες της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί χρειάζεται να επικοινωνήσουν με το Γραφείο Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων στο τηλέφωνο 213 213 9507 (ώρες 09:00 με 16:00 καθημερινά), για να προγραμματίσουν την επίσκεψή τους στις εκθέσεις του Μουσείου.

2. Ο/Η Δρούγα Ιουλία λέει:

«ΑΙΓΑΙΟΝ: Η Γέννηση ενός Αρχιπελάγους
    Έχει και κρατήσεις για εκπαιδευτικά προγράμματα!

3. Ο/Η Αντώνης Δερνέλλης λέει:

κ. Διευθυντά

Δεδομένων:
    – της υψηλής ποιότητας της περιοδικής (3-μηνιαίας) έκδοσης της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας (ΕΜΕ), με τίτλο «Ο μικρός Ευκλείδης», που απευθύνεται σε παιδιά του Δημοτικού
    – της πρόσφατης κυκλοφορίας του τεύχους για το 3ο τρίμηνο του 2014
    – της παραδοσιακά μεγάλης επιτυχίας που έχει το σχολείο μας στους Διαγωνισμούς της ΕΜΕ
    – της ειδικής τιμής που χρεώνει η ΕΜΕ για μαζική προμήθεια από σχολεία και διανομή στους μαθητές τους
    εκτιμάται σκόπιμο ένα πρωτοποριακό – σε διάφορους τομείς – σχολείο όπως το 7ο Αγ. Παρασκευής να ξεκινήσει άμεσα την προμήθεια των τευχών του υπ” όψιν περιοδικού της ΕΜΕ και την ει δυνατόν δωρεάν – ή έστω με επιβάρυνση €1 ανά μαθητή – διανομή του σε όλους τους μαθητές (τουλάχιστον) των τριών μεγαλύτερων τάξεων.

Ας γίνει άμεσα η αρχή με το πρόσφατα εκδοθέν τεύχος 3ου τριμήνου 2014. Θα αναμείνουμε την υλοποίηση της πρότασης και θα επανέλθουμε για να επαινέσουμε τη σχετική ενέργειά σας.

Αντώνης Δερνέλλης
    Δρ. Πολιτικός Μηχ/κός
    Τεχνικός Σύμβουλος Υπ. ΑΑΝ
    «μεγάλα έργα ΕΣΠΑ»

• Ωραία ιδέα! Θα προσπαθήσουμε για την υλοποίησή της με πρώτο βήμα την ενημέρωση μαθητών και γονέων για το περιοδικό.
      Δυστυχώς τα οικονομικά του σχολείου δεν επιτρέπουν την δωρεά ή με κόστος 1 ευρώ διανομή του. Θα το θέσουμε υπόψιν του νέου Δ.Σ του συλλόγου Γονέων που θα προκύψει από τις εκλογές του Δεκεμβρίου.

Ο Διευθυντής του Σχολείου

• Ο/Η Αντώνης Δερνέλλης λέει:

κ. Διευθυντά

Χαίρομαι για την άμεση και θετική απόκριση προς την ιδέα. Σπεύδω να ενημερώσω σχετικά με το κόστος, πως με δεδομένο ότι η ΕΜΕ έχει ετήσια συνδρομή σχολείων €10 (δηλαδή για τα 4 τεύχη του έτους), στην περίπτωση που θα αποφασίζατε τη διανομή των τευχών στους μαθητές των Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων, ήτοι σε 120 παιδιά (περίπου) και με την προταθείσα επιβάρυνση του €1 ανά μαθητή, η ετήσια (δηλαδή με παροχή 4 τευχών για κάθε μαθητή) επιβάρυνση του σχολείου θα ήταν €1080 [=(10×120)-(120×1)].

Αντώνης Δερνέλλης