Καλωσήρθατε

Στον ιστότοπο αυτό θα βρείτε νέα, ανακοινώσεις και πληροφορίες για το σχολείο μας 6ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΡΤΑΣ.
Επισκεφτείτε τις διάφορες σελίδες μας για να μάθετε περισσότερα.

Εκεί μπορείτε να βρείτε διάφορες χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τους εκπαιδευτικούς που πλαισιώνουν το σχολείο μας, την προσβασιμότητα στο σχολείο μας, τον κανονισμό λειτουργίας, τα νέα του σχολείου μας και τα στοιχεία επικοινωνίας του.

ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΗ ΑΓΩΓΗ

IMG ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΗ ΑΓΩΓΗ

Τρίτη, 9-04-2024: Υλοποίηση Προγράμματος Διατροφικής Αγωγής από τη 2η ΤΟΜΥ Άρτας: Ευχαριστούμε τις Επισκέπτριες Υγείας, Διονυσία Μητρογιάννη και Ειρήνη Νούλα για την παρουσίασή τους.

ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ “Ο ΜΙΚΡΟΣ ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ”

IMG ΜΙΚΡΟΣ ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ

Τετάρτη, 3-04-2024: Ευχαριστούμε θερμά τη θεατρική ομάδα του Φώτη Σπύρου για την υλοποίηση της παράστασης του Μικρού Πρίγκιπα στο χώρο του Νηπιαγωγείου μας και η ευχή του στους μικρούς μας μαθητές να συναντήσουν, έστω για μια φορά στη ζωή τους Μικρούς Πρίγκιπες, αποτελεί και ευχή όλων μας!

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΑΡΤΑΣ

Φωτογραφία 1 Φωτογραφία 2

Ευχαριστούμε το Αρχαιολογικό Μουσείο Άρτας για την υπέροχη φιλοξενία του στα πλαίσια της υλοποίησης του εκπαιδευτικού προγράμματός του με τίτλο “Στα χρόνια που το νερό λεγόταν ύδωρ”.

3 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ-ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ Α. με Α.

IMG 20231201 111151 1

Με αφορμή τον εορτασμό της Παγκόσμιας Ημέρας Α. με Α. την Παρασκευή, 1-12-2023 η κα Γλυκερία Παππά, Πρόεδρος του Συνδέσμου Τυφλών Ατόμων Άρτας, επισκέφτηκε το Νηπιαγωγείο μας για να ενημερώσει και να ευαισθητοποιήσει τα παιδιά.