Αρχείο ημέρας 20 Σεπτεμβρίου, 2017

Πρόσκληση σε Ενημερωτική Συνάντηση Γονέων Α΄Τάξης

Έχουμε την τιμή να προσκαλέσουμε τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών της Α΄Τάξης σχολικού έτους 2017-18 σε ενημερωτική συνάντηση, η οποία θα λάβει χώρα στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου, την Δευτέρα 25/9/2017 και ώρα 18:00 .

Κατά τη διάρκεια της ενημέρωσης να γίνει συζήτηση με θέμα : Η μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο , με ομιλήτρια την κα Κυβέλου Αγγελική .

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

Σας ενημερώνουμε ότι κατά το σχολικό έτος 2017-18 λειτουργεί στο σχολείο μας Τμήμα Ένταξης με τρεις ειδικότητες καθηγητών (Φιλόλογο, Φυσικό και Μαθηματικό).

Σκοπός του τμήματος ένταξης είναι η υποστήριξη των μαθητών/τριών με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες (μαθησιακές δυσκολίες) στο σχολικό περιβάλλον. Στο Τ.Ε. μπορούν να φοιτήσουν μαθητές/τριες με γνωμάτευση από ΚΕΔΔΥ ή άλλη ιατροπαιδαγωγική υπηρεσία ή και μαθητές/τριες εφόσον κριθεί ότι αντιμετωπίζουν μαθησιακές δυσκολίες.

Παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες που ενδιαφέρονται να φοιτήσουν τα παιδιά τους στο Τ.Ε. να υποβάλουν υπεύθυνη δήλωση στη Διεύθυνση του σχολείου

Από τη Διεύθυνση & του εκπαιδευτικούς του Τμήματος Ένταξης