Αρχική » Ανακοινώσεις » Ενημερωτικό Σημείωμα

Ενημερωτικό Σημείωμα

Ενημερώνουμε τους γονείς και κηδεμόνες ότι λόγω της εκδρομής μαθητών της Β΄ και Γ΄ τάξης στην Ιταλία από τις 18/4/16 (Δευτέρα) έως τις 23/4/16 (Σάββατο), τα τμήματα όλων των τάξεων κατά την εβδομάδα αυτή θα έχουν μειωμένο ωράριο μαθημάτων (λόγω της απουσίας των καθηγητών-συνοδών) και συνεπώς οι μαθητές θα αποχωρούν νωρίτερα από το κανονικό ωράριο. Επίσης οι μαθητές της Γ΄ τάξης που δεν θα πάνε στην εκδρομή της Ιταλίας, οφείλουν να παρακολουθούν και αυτοί τα μαθήματα στο σχολείο με μειωμένο ωράριο όπως αναφέρθηκε και πριν.

Την Τρίτη 19/4/16 το σχολείο θα πραγματοποιήσει την προγραμματισμένη ολοήμερη εκδρομή στο Sportcamp στο Λουτράκι και μαθήματα δεν θα γίνουν.

Την τελευταία ημέρα πριν από τις διακοπές του Πάσχα Παρασκευή 22/4/16, θα γίνουν οι πρώτες τέσσερις ώρες.