Αρχική » Ανακοινώσεις » Ενημερωτικό

Ενημερωτικό

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ

ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ

Σας ενημερώνουμε ότι τη Τετάρτη 09/03/2016 θα γίνει η παιδαγωγική συνεδρίαση Β΄ Τριμήνου του Συλλόγου Καθηγητών στις 11:30. Μαθήματα θα γίνουν τις τέσσερις πρώτες ώρες και οι μαθητές θα αποχωρήσουν στις 11:25.

Ενημερώνουμε τους γονείς-κηδεμόνες ότι τη Παρασκευή 11/03/2016 μαθήματα θα γίνουν τις δύο πρώτες ώρες και θα ακολουθήσει αποκριάτικη εκδήλωση μέχρι και 12:00, οπότε θα αποχωρήσουν οι μαθητές. Την 1η ώρα η Β΄ Τάξη και την 2η ώρα η Γ΄ Τάξη θα παρακολουθήσουν στην αίθουσα εκδηλώσεων μία παρουσίαση με διαφάνειες της ιστορίας του γυναικείου κινήματος με αφορμή την 8η Μαρτίου Παγκόσμια Ημέρα της Γυναίκας.

Σημείωση: Με ευθύνη σας οι μαθητές πρέπει να φροντίσουν να μη προσέλθουν με αποκριάτικη εμφάνιση. Δυνατότητα μεταμφίεσης θα υπάρχει μετά το τέλος των μαθημάτων. Σε αντίθετη περίπτωση οι μαθητές θα παραμείνουν εκτός τάξης και θα πάρουν απουσίες για τις 2 ώρες διεξαγωγής των μαθημάτων. Όχι χαρτοπόλεμος.

ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ