Αρχική » Ανακοινώσεις » Κανόνες λειτουργίας του σχολείου μας

Κανόνες λειτουργίας του σχολείου μας

Κανόνες λειτουργίας του σχολείου

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 6ου Γυμνασίου Νίκαιας, για να διευκολύνει τη λειτουργία του σχολείου, δημιούργησε το φυλλάδιο «Κανόνες Λειτουργίας του Σχολείου» που κρατάτε στα χέρια σας. Σκοπός μας είναι η ενημέρωση των μαθητών και γονέων–κηδεμόνων του σχολείου μας για τις υποχρεώσεις και τα δικαιώματα που έχουν. Τα θέματα που αναφερόμαστε είναι: τήρηση ωρολογίου προγράμματος, σχέσεις μεταξύ μαθητών, τήρηση απουσιών, ενημέρωση και δικαιολόγηση απουσιών, χαρακτηρισμός φοίτησης μαθητών, ενημέρωση γονέων, λειτουργία προγραμμάτων.

Ευχόμαστε και πιστεύουμε ότι η ενημέρωση αυτή θα διευκολύνει την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου μας, θα εξασφαλίσει καλύτερο πλαίσιο συνεργασίας για όλους: μαθητές, γονείς – κηδεμόνες, διδάσκοντες και διοίκηση του σχολείου.

Ο Σύλλογος των Διδασκόντων του 6ου Γυμνασίου Νίκαιας

Διαβάστε : Κανονισμός σχολείου Γ. ΣΕΦΕΡΗΣ