Διάφοροι Διαφορετικοί Φίλοι – Πρόσκληση σε θεατρική παράσταση από την Ε΄ τάξη

Με ένα σύνολο εκδηλώσεων γιορτάζουν οι μαθητές από τέσσερα  Σχολεία του Δήμου μας τη δημιουργία μέσα από τη συνεργασία, τη φιλία και τη γόνιμη διαφορετικότητα. Κι επειδή…ποια σχολική αυλή θα μπορούσε να διεκδικήσει και να χωρέσει αυτήν την τόσο σημαντική γιορτή της φιλίας, αποφασίστηκε να φιλοξενηθεί στην αγαπημένη μας πλατεία «Αλησμόνητων Πατρίδων».

Η Ένωση Συλλόγων Γονέων Μαθητών Κορυδαλλού, οι Σύλλογοι Γονέων των Σχολείων,  το Τμήμα Παιδείας και Δια Βίου Μάθησης καθώς και ο Οργανισμός Άθλησης και Πολιτισμού του Δήμου Κορυδαλλού στηρίζουν και συνδιοργανώνουν την Κυριακή 28 Μαΐου, στις 6:30 μ.μ., τη μεγάλη γιορτή των μαθητών από το 1ο Ειδικό Σχολείο, τα 6ο και 8ο Δημοτικά και το 7ο Γυμνάσιο Κορυδαλλού.

αφισα_ΔΔΦ

αφισα_Αστραδενή (2)

αφισα Ζωγραφική

αφισα Νοηματική

Κατηγορίες: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ, ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ, ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.