Εγγραφές μαθητών στα 6ο και 8ο Δημοτικά Σχολεία Κορυδαλλού

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές των μαθητών που το σχολικό έτος 2017 – 2018  θα φοιτήσουν στην Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα πραγματοποιηθούν από

την  Τρίτη 2 Μαΐου  έως και την Παρασκευή 19 Μαΐου 2017

στα Γραφεία των Διευθυντών από 8:00 έως τις 10:00  το πρωί.

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου είναι τα εξής:

α. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή – Α.Δ.Υ.Μ. συμπληρωμένο από Παιδίατρο

(Το έντυπο υπάρχει στα Νηπιαγωγεία, στα Δημοτικά, στο Διαδίκτυο και φυσικά στους γιατρούς. Δείτε το εδώ!)

β. Βεβαίωση φοίτησης στο Νηπιαγωγείο που θα παραλάβουν οι γονείς από το Νηπιαγωγείο και θα την καταθέσουν στο Δημοτικό όταν προσέλθουν για την εγγραφή. Δεν πρόκειται για τη βεβαίωση παρακολούθησης η οποία θα εκδοθεί στη λήξη του έτους (15-06-2017) και θα αποσταλεί στα Δημοτικά υπηρεσιακά.

γ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο, κατά την κρίση του Διευθυντή του Σχολείου, φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.

δ) Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του παιδιού ή προσκόμιση άλλου στοιχείου από το οποίο φαίνεται πως έγιναν τα απαραίτητα εμβόλια.

ΟΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΚΑΠΛΑΝΗ ΜΑΡΙΑ

Κατηγορίες: ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.