Λειτουργία του Σχολείου

Κυρίες και Κύριοι,

Σας ενημερώνουμε για τα εξής:

1) Την Τετάρτη 22 Μαρτίου οι μαθητές του Α΄1 τμήματος (εκπαιδευτικός η κα Λάνη Μάτα) θα σχολάσουν στις 11:30 λόγω συμμετοχής της δασκάλας σε εκπαιδευτική συνάντηση του Σχολικού Συμβούλου.

2) Η εορτή για την επέτειο της εθνικής παλιγγενεσίας θα τελεστεί στο αμφιθέατρο του Σχολείου την Παρασκευή 24 Μαρτίου στις 09:00. Την ημέρα αυτή δε διεξάγονται μαθήματα και δε λειτουργεί το Ολοήμερο Πρόγραμμα.

3) Την Τετάρτη 29 Μαρτίου και ώρα 13:30 έως 14:30 θα επιδοθούν στους γονείς των μαθητών των Γ΄- Δ΄- Ε΄ και Στ΄ τάξεων οι βαθμοί προόδου του δευτέρου τριμήνου. Στο διάστημα αυτό οι μαθητές με ευθύνη των γονέων τους, είτε θα μεταβούν στο σπίτι  είτε θα παραμείνουν δίπλα τους επιτηρούμενοι. Οι γονείς των μαθητών της Α΄ τάξης θα ενημερωθούν για την πρόοδο των παιδιών τους την Πέμπτη 6 Απριλίου και ώρα 13:30 έως 14:30.

4) Από την Τετάρτη 29 Μαρτίου θα λειτουργεί στο αμφιθέατρο του Σχολείου πασχαλινό Bazaar με μέριμνα των μαθητών και των εκπαιδευτικών τους.

5) Την Τετάρτη 5 Απριλίου το πρωί θα τελεστεί εκκλησιασμός στον Ιερό Ναό Παμμεγίστων Ταξιαρχών.

Κατηγορίες: ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.