Λειτουργία Ολοήμερου Προγράμματος

Κυρίες και Κύριοι,

Σας ενημερώνουμε πως από τη Δευτέρα 10 Οκτωβρίου 2016 το Ολοήμερο Πρόγραμμα του Σχολείου θα λειτουργεί για όλες τις τάξεις μέχρι τις 16:00

Η σίτιση των μαθητών θα τελείται από τις 13:20 έως τις 14:00. Ακολουθεί διάλειμμα δεκαπέντε (15) λεπτών και από τις 14:15 έως τις 15:00 μια ώρα μελέτης – προετοιμασίας. Μετά το δεύτερο δεκαπεντάλεπτο διάλειμμα (15:00 – 15:15) διεξάγεται η τελευταία ώρα μαθήματος του Ολοήμερου Προγράμματος.

Οι μαθητές αποχωρούν είτε στις 15:00 είτε στις 16:00 σύμφωνα με τη δηλωθείσα ώρα στην υπεύθυνη δήλωση των γονέων κατά την εγγραφή των παιδιών στο Ολοήμερο Πρόγραμμα τον Ιούνιο.

Οδηγίες και συμβουλές προς τους γονείς για τη σίτιση στο Ολοήμερο Πρόγραμμα εδώ.

Συμβουλές για την συντήρηση και ασφαλή κατανάλωση τροφίμων στα Ολοήμερα Σχολεία από τον  Ενιαίο Φορέα Ελέγχου Τροφίμων (ΕΦΕΤ) εδώ.

Κατηγορίες: ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.