Ενημερωτικό σημείωμα του Τμήματος Επισκεπτριών Υγείας του Νοσοκομείου Νικαίας για τον έλεγχο των βιβλιαρίων υγείας των μαθητών του Σχολείου μας.

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

του Τμήματος ΕΠΙΣΚΠΕΤΡΙΩΝ ΥΓΕΙΑΣ  του Γ.Ν.Ν.Π

Στο πλαίσιο των προγραμμάτων Αγωγής Υγείας στα Δημοτικά σχολεία, το τμήμα των Επισκεπτριών Υγείας θα πραγματοποιήσει στις  10/02/2016 έλεγχο βιβλιαρίων και καταγραφή εμβολιαστικής κάλυψης των μαθητών όλων των τάξεων του  6ου Δημοτικού Σχολείου Κορυδαλλού.

Η καταγραφή αυτή των εμβολίων  είναι πολύ σημαντική και απαραίτητη για τον καθορισμό της στρατηγικής εμβολιασμού στη χώρα µας. Τα στοιχεία για την καταγραφή προέρχονται από το Βιβλιάριο Υγείας του κάθε παιδιού.

Για την διεξαγωγή του προγράμματος σας παρακαλούμε όπως αποστέλλετε το Βιβλιάριο Εμβολίων του παιδιού καθώς  και την συμπλήρωση της κάτωθι δήλωσης.

Ο/Η παρακάτω υπογράφων-ουσα………………………………………………………

γονέας του μαθητή-τριας …………………………………………………………………..

της …………… τάξης δηλώνω ότι Επιθυμώ να συμμετάσχω στο συγκεκριμένο πρόγραμμα.

Ημερομηνία……/…../…..

Υπογραφή

Κατηγορίες: ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.